Ünlüler hangi diyeti yapıyor?

 

NUTRISYSTEM DİYETİ
Janet Jackson ve Tori Spelling gibi ünlü isimlerin formda kalmasını sağlayan Nutrisystem başlı başına her an ne yiyeceğinizi planlayan bir program. Program çerçevesinde her şeyi yiyebiliyorsunuz; ancak Nutrisystem şirketinin sizin için özel olarak hazırladığı ve evinize teslim ettiği yiyecekleri! Öğün aralarında light yoğurt, bir tane muz, salatalık ve diyet peynir yemenize izin veriliyor.

HAMPTONS DİYETİ
Bu diyeti uygulayanlar arasında Kate Hudson ve Sarah Jessica Parker bulunuyor. Diyetin yaratıcısı Dr. Fred Pescatore, “Bu diyet için Akdeniz türü beslenmeyle, kontrollü karbonhidrat tüketimini bir araya getirdik. Sebze, et ve kepekli tahıllar tüketilerek kilo kaybı sağlanıyor” diyor.

DUKAN DİYETİ
Gisele Bündchen ve Jennifer Lopez gibi ünlü isimler protein ağırlıklı beslenerek formlarını koruyor. Proteinin sindirimi sırasında alınan kalorinin büyük kısmının harcanması, protein yenilerek tokluk hissinin daha uzun süre yaşanması ve zayıflarken vücutta sarkma olmaması bu ünlü isimlerin bu rejimi tercih etmesindeki en büyük nedenler.

ZONE DİYETİ
Hollywood’un en güzel vücutlu kadınları arasında gösterilen Sandra Bullock ve Jennifer Aniston bu diyeti tercih ediyor. Diyetin temelinde üç öğün sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek yatıyor. İki ara öğünde de az kalorili meyveler yeniliyor. Diyet boyunca şekerli, tuzlu ya da karbonhidratlı besinler tüketilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.