Kadınlarda kalp krizi nasıl belirtilerle ortaya çıkar?

Olağandışı yorgunluklar 
Gün içerisinde bedeninizi yoracak hareketler yapmadığınız halde birden bire gelen yorgunluklar ve kendinizi aniden ağırlaşmış hissetmek kadınlarda kalp krizinin önemli belirtilerinden biridir.
Terleme ve Nefes Darlığı
Terleme ve nefes darlığı belirtilerini gribin bir semptomu olarak düşünebilirsiniz.  Ancak bu semptomlarla sık sık karşılaşıyorsanız özellikle de spor sonrası gelişiyorsa bi an önce muhakkak bir hekime başvurmanız gerekir.
Göğüs dışındaki bölgelerde oluşan ağrılar
Sorunun bulunduğu bölgede her zaman ağrı görülmeyebilir. Çene ağrısı, sırt ağrısı ya da her iki koltaki ağrı erken kalp krizi uyarısı olabilir.
Bulantı veya Kusma
Özellikle kadınlarda kalp krizi belirtilerinin en önemlisi aniden gelişen bulantı ve kusma eylemidir.
Şekeri kesin 
Çok fazla şeker, Vücudunuz üzerinde çok çeşitli olumsuz etkilere sahiptir ve bunlardan biri iyi kolesterolü düşürdüğü ve trigliseritleri arttırdığıdır. Bu kalp krizi riskinizi arttırır.
Egzersiz 
Egzersizi yorucu günlük aktivitelerle karıştırmayın.  Günlük yorucu aktiviteler kalp krizi riskinizi arttırır. Düzenli egzersiz yapan kadınlarda yapmayan kadınlara kıyasla kalp krizi riski %50 daha azdır.
Sarımsak tüketin
Yemeklerinize ve yeşil salatalarınıza her fırsatta sarımsak ekleyin. Sarımsak, kan basıncını düşürmeye yardımcı olur.  Güçlü antioksidan içerdiği için atardamarla bakteri oluşumunun önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.