Varis ameliyatı bacaklarından etti

Avustralya’da Donna Zavaglia isimli kadın bacağındaki geniş varisten utandığı için bıçak altına yatmaya karar verdi. O dönemde 30 yaşında olan kadın, bu kadar büyük bir varis için çok genç olduğunu düşünüyordu.
Operasyondan 2 yıl önce bacağını gören doktor bir enjeksiyonla varisin kaybolmasını sağlamıştı. Bu kez enjeksiyonu sol bacağındaki büyük damara ve baldırlarındaki görünmeyen örümcek damarlara yaptı. Donna’ya bölgeye sürekli kompres yapmasını ve birkaç haftada bir kontrole gelmesini söyledi.
that’s life’ın haberine göre Donna, aynı gece hastalandı. Şimdi 42 yaşında olan kadın, hayatının en kötü gecesini geçirdiğini söylüyor. Sabah uyandığında bacağında hiç güç kalmadığını söyleyen Donna’nın ağrıları işkence gibiydi. Baldırları iki katı kadar şişmişti ve midesi bulanıyordu.
Acilen hastaneye kaldırılan Donna’ya şoke edici bir teşhis konuldu. Et yiyen bir bakteri olan nekrotizan fasiitis kapmıştı. Hemen tedavi edilmezse bacağını kaybedebilirdi. Genç kadın, 4 gün içerisinde 5 ameliyat geçirdi. Bacağının büyük bir bölümü kesilen kadının, baldırlarının çoğu alındı.
Donna bakteriyi varis ameliyatında kaptığını iddia ediyor ancak elinde kanıtlayacak hiçbir delil yok. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde 13 ameliyat daha olan Donna, yürümeyi de yeniden öğrenmek zorunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.