Migren ağrısına ilaçsız çözüm önerileri

Migren ağrıları gelişirken genellikle ışığa olan hassasiyet, gözde ışık yanıp sönmesi, karıncalanma ve diğer belirtiler migren ağrısının oluşacağına işarettir. Neyse ki migren ağrılarını da hafifletmenin doğal yolları var.

Soğuk kompres
Birçok kişi genellikle ağrıyı hafifletmek için sıcak kompres uygular. Ancak en etkilisi ağrıyı azaltma biçimi soğuk kompres yöntemidir. Soğuk kompres, bölgedeki büyüyüp genişleyen damarları küçülterek, kan dolaşımınızı arttırmanıza yardımcı olur.

Migrende soğuk kompres nasıl uygulanmalı?
Buz torbasını veya buz sarılı bir bezi başınıza koyarak 15 dk bekletin. 15 dk ardından 5 dk aralıklarla kompres uygulayın.

Elma sirkesi
Pek çok hastalıkta şifa niyetine kullanılan elma sirkesi burada da karşımıza çıkıyor. Elma sirkesi bağışıklık sistemimize katkı sağlayan vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. Bu sirke hayati mineralleri vücudunuza vererek migren semptomlarını tedavi etmeye büyük oranda yardımcı olur.

Migrende elma sirkesi yöntemi nasıl uygulanmalı?
3 bardak suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Ardından karışıma bir yemek kaşığı bal ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırarak karışımı günde iki kez için.

Nane yağı
Birçok kişi nane yağı aromasını rahatlatıcı buluyor. Bu yöntem migren ağrısını hafifletmeye ve ağrıyı azaltmak için kullanılabilir.

Migrende nane yağı yöntemi nasıl kullanılmalı?
Birkaç adet pamuğa bir miktar yağı damlatın. Daha sonra pamukları alnınıza şakaklarınıza ve çenenizin arka tarafına koyun. Pamuklarla o bölgelere 5 dk boyunca masaj yapın. Yalnız nane yağı yöntemini uygularken sessiz sakin bir ortamda bulunmanız gerekir.

Kırmızıbiber
Kırmızıbiber tedavisi ağrı ve iltihaplanma da oldukça etkilidir. Ağrı kesici etkisi olan kapsaisin içerir.

Migrende kırmızıbiber nasıl kullanılır?
Bir çay bardağı kırmızıbiberi 1 su bardağı ılık su ile iyice karıştırın. Karışıma ½ tatlı kaşığı bal ekleyin. Daha sonra karışımı 4 saatlik dilimi içerisinde iki kez için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.