Egzersizden sonra yenmesi gerekenler

Diyet ile birlikte yağları yakmak için spor yapıyorsanız; spor sonrası beslenmenize dikkat ederek istediğiniz kiloya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Diyetlerin vazgeçilmez davranışlarında biri diyeti destekleyecek bir egzersiz programı olmasıdır. Egzersiz yaptıktan sonra yenilen yemekler kilo alıp vermeyi doğrudan etikler.

İşte egzersiz yaptıktan sonra almanız gereken besinler

Bol su içilmeli:
İyi bir egzersiz yaptıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey su içmektir. Çünkü vücudunuz egzersiz yaparken sıvı kaybeder.

Karbonhidrat alınmalıdır:
Karbonhidratlar vücuda gerekli olan enerjinin sağlanması için gereklidir. Egzersiz sonra elma, muz, armut gibi karbonhidrat içeren gıdalar tüketmek gerekir.

Protein:
Beslenme uzmanları egzersizden sonra kasların onarılması için protein alınması gerektiğini söylüyor. Et ve bitki kökenli proteinlerin tüketilmesi gerekiyor.

Smoothies:
Bu içecekler hem zayıflamaya hem de egzersiz sonrası yağ yakmaya yardımcı oluyor. Smoothies sayesinde her türlü sebze ve meyveyi su haline getirip ferahlatıcı ve kilo verdirici bir içecek haline getirebilirsiniz.

Balık ve sebzeler:
Uzmanlar sadece egzersiz sonrası değil her zaman mevsiminde balık ve sebzelerin tüketilmesini öneriyor. Balıkta bulunan Omega yağları ve sebzelerde bulunan vitaminler bir diyet için vazgeçilmezdir ve güçten düşmeden, kas kaybetmeden zayıflamanıza yardımcı olur.

Lavaş ekmeği:
Bu ekmeğim içine ton balığı koyarak şişkinlik yaşamdan karnınızı doyurabilirsiniz.

Bulgur:
Bulgurun içine salatalık domates ve marul doğrayarak hazırlayacağınız kısırla karnınızı doyurabilirsiniz. Bu hem sağlıklı hem de lezzetli bir öğün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.