Kadınların düşkün olduğu kelimeler

Eğri oturalım doğru konuşalım. Kadınlar tek bir kelime ile destan yazmak konusunda gerçek birer profesyonel olarak geliyor dünyaya.
10 yaşından – 99 yaşına kadar hepimiz bu konuda uzmanız. Erkeklere de bir zahmet kullandığımız tek kelimelik dev cümleleri anlamak, doğru yorumlamak ve ona göre davranmak kalıyor.
PS: “Biz kadınlara göre mi hareket edeceğiz yahu?!?” diyen beyler, siz bilirsiniz etmeyin.
Kadınların tek kelime ile dünyayı anlattıkları, kritik durumlarda arka ceplerinden “ŞAK” diye çıkarttıkları kelimelerden bazıları şunlar…
PEKİ; 
Gelmiş geçmiş en büyük triplerden biri olan “peki” her kadının arka cebinde hazır bir şekilde duran, üzerine bir kelime daha söylenmesi çok abes olacak, arka cepteki kelimelerin adeta atasıdır.
Hiçbir “PEKİ” sempatik değildir. Artık susma zamanı gelmiştir.
Kadın “peki” dediyse yapılabilecek en iyi şey bir süre susmak, daha sonra yumuşatıcı bir cümle, çiçek, özür vs.. hamle ile geri dönmektir. Zira “peki” “ben sana gününü gösteririm” e dönüşmeden konuyu sonlandırmak mantıklı olacaktır.
5 DAKİKA; 
Evden çıkmaya hazırlanıyoruz, ancak kıyafetimiz, makyajımız, saçımız bir türlü istediğimiz gibi olmuyor. Bu sırada içeride bizi bekleyen biri var ve o an umutları fazla kırmadan söylenebilecek tek bir şey var;  “5 dakika sonra hazırım hayatıııııııım”.
Eğer bir kadın 5 dakika dediyse, erkeğin kendini oyalayacak bir şey bulması en idealidir. Bunda şikayet edip, “E ama 5 dakika demiştin” diyecek bir şey yok… evden çıkmaya hazır hale geldiğimize kendimizi ikna etmediğimiz sürece çıkmamız imkansız:/
SORUN DEĞİL; 
Elbette ki sorun! Erkekten beklediği işi kendi başına yapmak zorunda kalan kadın, örneğin çöpü atmak, evi toparlamak, sofrayı toplamak “Yardıma ihtiyacın var mı?” sorusuna öyle bir “SORUN DEĞİL!!!” der ki… eyleme dahil olmak ve hızlıca halletmek kaçınılmazdır. Ancak elbette artık çok geçtir ve kadın asla yardıma izin vermez.
Bir kadın arka cepten “Sorun Değil” kartını çıkarttıysa yapılabilecek en iyi şey; kadının o sırada yapmadığı ancak yapılması gereken başka bir işi yapmaktır, örneğin bir anda kalkıp, “Ben çamaşırları toplayayım” demek çok tatlı olabilir.
DEVAM ET; 
Yapılmaması gereken bir şey yapıldığında kadın arka cepten “DEVAM ET” çıkartır. Bu sırada beklediği her ne oluyorsa hızlıca o duruma son verilmesidir. Eğer o sırada yüksek sesle konuşuluyorsa sessiz olunmasını, bir şey savunuluyorsa uzatılmamasını, ortalık dağıtılıyorsa toplanmasını talep diyordur.
Devam et komutu tam ters anlamı ima eden, kesinlikle “Dur ve kendine gel!” anlamını içeren bir ifadedir.
Elde ne varsa sakince yere bırakmak ve sevimli bir tavır takınmak doğru bir yol olabilir.
HIIIHHGGGHG; 
Genellikle iç çekme ve göz devirme ile birlikte desteklenen “Hıııhhggghg” çok saçma, gereksiz, salakça yapıldığı düşünülen bir hareket sonunda çıkar arka cepten. “Sen beni delirteceksin” ve “Bir gün de şu işi becer” cümlelerinin mimikleşmiş hali diyebiliriz.
Kadın bir şey istediyse, o şey istediği gibi olmadıysa bir nevi küçümseme içerisine girdi diyebiliriz.
“Hıııhhggghg” karşısında söylenebilecek en iyi şey; “Elimden geleni yaptım” fikrini empoze etmeye çalışmaktır.
HİÇ BİR ŞEY / YOK BİR ŞEY; 
Biz birbirimize “İyi misin?” ve “Neyin var” sorusunu defalarca sorduğumuz için, aynı şeyi erkeklerden de bekliyor olabiliriz. Kadın “yok bir şey / hiçbir şey” dediğinde tekrar tekrar ancak farklı şekillerde sorulmasını bekliyordur.
”Yok bir şey / hiçbir şey” karşısında “tamam” demek ve kendi haline çekilmek tehlike çanlarını çaldırır ve o günü zehir eder. Aman…
Bu durumda yapılabilecek şey gerçekten bir şey olup olmadığı konusunda merakta olunduğunu hissettirerek, sevgi göstermektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.