Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/vucutorg/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
Tıp dünyası bu yöntemi konuşuyor! | Vücut - Sağlık - Şifalı Bitkiler
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa » Haberler » Tıp dünyası bu yöntemi konuşuyor!

Tıp dünyası bu yöntemi konuşuyor!

Brezilyalı tıp uzmanları,  yanık tedavisinde hem maliyeti çok az olan hem de oldukça etkili olduğunu söyledikleri bir yöntem keşfettiler.

Şimdiye kadar yanık tedavilerinde gazlı bezli ve merhem yöntemini deneyen uzmanlar yanık tedavisinde brezilyada çiftliklerde yetişen çipura balığı derisini kullanmaya başladılar.

Çipura balığı derisinin kullanıldığı bu yöntemlerde hastanın hissettiği acıyı hızlı bir şekilde aldığını ifade eden uzmanlar, medikal tutarının da diğer yöntemlerden çok daha uygun olduğunu belirttiler.

Bu yöntemi yaklaşık 56 hastada deneyen uzmanlar, çipura balığının içerisinde yüksek kolajen ve nem barındırması ve yaranın kısa sürede iyileşmesini sağlaması açısından tercih ettiklerini belirtiyorlar.

Balıklar alınarak laboratuvarlarda derisi yüzülüyor. Daha sonra hijyenik hale getirilerek dondurulma işlemi gerçekleştiriliyor. Ardından deriler 2. ve 3. Derece yanıklarda kullanılabiliyor. Üstelik tedavi sırasında hiçbir şekilde balık kokusu oluşmuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.