stresten kurtulma yolları

Stresten Kurtulmak Ve Stresten Korunma Yolları

stresten kurtulma yollarıStres, çağın en büyük sorunlarından bir tanesi. Hepimizin hayatın için olumsuz etkiye sahip olan stres, pek çok hastalığın sebebi; stresin neden olduğu hastalıkların başında da kanser yer alıyor. Sadece bu cümle bile, stresten kurtulmanın yollarını öğrenmek için yeterli bir neden olarak karşımıza çıkıyor. Peki siz, stresten kurtulmanın yolları hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Stresten kurtulmanın yolları arasında ilk sırada hoku yöntemi sayılmakta; ve hokunun strese karşı etkili bir yöntem olduğu da bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Hoku, Çin tıbbı tarafından geliştirilmiş bir yöntem. Hoku nedir diye merak edenleriniz için açıklamasını yapmak istersek, hoku: el masajı. Bir elin, baş parmağı ile işaret parmağının ortasında yer alan kısmın, bastırılarak ovulması. Stresten korunma yöntemleri arasında yer alıyor.

Stresten kurtulmanın; ve stresten korunmanın yollarından bir diğeri de lavanta kokusu. Lavanta koklamak, stresten kurtulmanın ve stresten korunmanın yolları arasında sayılıyor. Tüm lambaları kaparıp, lavanta kokulu bir mum yakmak, sizi stresten koruyabilir…

Stresten korunmanın ve stresten kurtulmanın yollarından bir diğeri de yardım yapmak; ve hayır kurumlarında çalışmak. İhtiyacı olan insanlara ihtiyaçları olan şeyleri sağlayabilmek, sizin stresten korunmanıza yardımcı olabilecek bir yöntem.

Stresten kurtulmak için ve stresten korunmak için uygulanması gereken yöntemlerden bir diğeri ise, en sevilen müziğin kısık sesle bir kaç dakika dinlenmesi… Sevdiğiniz müziği kısa bir süre de olsa dinlemeniz, sizin kan basıncınızı düşürecek, hem stresten korunmak için; hem de stresten kurtulmak için yardımınıza koşacak; aynı zamanda da kalp sağlığınızı koruyacaktır.

Stresten korunmak için ve stresten kurtulmak için, tatlı bir şeylerden de faydalanmak gerekiyor. Kendi tatlı tarifinizi geliştirin, pişirin; ve sevdiklerinize ikram edin. Bu uygulama, stresten kurtulmak için önemli bir taktik olarak değerlendirilirken, tatlı yemenin dozunu aşmamak gerektiği de unutulmamalı…
Stresten kurtulmak için ve stresten korunmak için ağlamak da iyi bir yöntem olarak belirtiliyor. Ancak bayanlar için… Stresten kurtulmak için ağlayın, göz yaşlarınızı içinize akıtmayın; ama bunu her istediğinizde yapmayı da alışkanlık haline getirmeyin…

Stresten kurtulmak ve stresten korunmak, kişilerin hem ruh sağlıklarını; hem de beden sağlıklarını tehlikelerden koruyacaktır. O halde stresten kurtulmak için ve stresten korunmak için yapmanız gerekenlerden bir tanesini daha sizlerle paylaşmamız gerekmektedir ki o da egzersiz yapmaktır. Düzenli egzersizlerle stresten kurtulmak ve stresten korunmak mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.