Küçük Dil Şişmesine Ne İyi Gelir?

Küçük Dil Şişmesine Ne İyi Gelir?

Damak eteğinin ortasından sarkan uzantı “Küçük dil” olarak tanımlanır ve günümüzde pek çok insanın bademcik olarak düşündüğü dilimizin arka tarafında bulunan uzuv aslında küçük dilimiz olmaktadır. Küçük dilimiz boğazımızda üzüm tanesi gibi asılı durmakta ve sağlığımız açısından mütenevvi görevleri bulunmaktadır. Bu görevi arasında bakterileri ayırıp, sindirim sistemine veyahut solunum sistemine girmemesini sağlamaktır.

Küçük dil şişkinliği husule geldiği zaman doğal tedavi yöntemlerinden çözüm bulabilmek mümkündür. Küçük dil şişmesine iyi gelen bitkisel tariflere sizler için makalemizde yer verdik. Küçük dil şişkinliği doğal tedavisi, küçük dil şişmesine iyi gelen bitkisel reçeteler sizlerle.

Küçük Dil Şişmesine Doğal/Bitkisel Çözümler

Reçete: 1 

Malzeme: Kına, Zeytin yağı .

Hazırlanışı: 1 Kahve fincanı saf zeytinyağına; 3 kahve kaşığı kına kon İyice karıştırıldıktan sonra 1 Tatlı kaşığı kadar alınıp, küçük dilin etrafına sürülür.

Reçete: 2 

Malzeme: Böğürtlen filizi, Sinirli yaprak, Sumak, Gül, Dut şurubu, Su.

Hazırlanışı: 8 bardak suya; 4 tane böğürtlen filizi, 4 tane ufalanmış sinirli yaprak, 1 tatlı kaşığı sumak ve 3 tutam gül konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna; ı çay bardağı dut şurubu konur. İyi karıştırıldıktan sonra gargara yapılır.

* Aynı işlem, her gün tekrarlanır.

Reçete: 3

Malzeme: Su.

Hazırlanışı: 4 bardak suya; 3 tane kuru incir, 1 tatlı kaşığı Nane ve 1 tam dereotu konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna, 1 çay bardak dolusu süzme bal konur.

* İyice karıştırıldıktan sonra gargara yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.