Cilt kanseri nasıl tanı edilir?

Cilt kanseri nasıl tanı edilir?

Yaz ayları geldiği vakit riski fazla yüksek olan deri kanseri ekseri de erkeklerden fazla kadınları etkilemekte olan bir kanser hastalıktır. Genelde kadınların ciltleri daha alıngan bir yapıda olduğu için, deri kanserinin kadınlarda görülme ihtimali fazla daha yüksek olabiliyor. Deri kanserinin teşhisi ne değin erken dönemde konursa, tedavisinde öyle büyük galibiyet elde edilir. peki, erken evlerde cilt kanseri teşhisi nasıl yapılır?

Cilt kanseri teşhisi için tıbbın uyguladığı bazı tanı yöntemleri bulunmaktadır. Hem kişinin kendi vücudunda gözlemlediği bir takım değişimlerde cilt kanserini ifade edebilir. Cilt kanserinin teşhisi için dermatologlar benlerin fotoğraflarını çekerler ve şekillerini, renkleri, bboyutlarını tahlil ederler. Deri yüzeyinde gözle saptanması şiddet olan detayları yüksek çözünürlüklü sunarak daha belirli değerlendirmeler ve sonuçlar alırlar.

Dijital Dermoskopi yöntemi de cilt kanseri teşhisinde kullanılmaktadır. Dermatologların gözle ayırt edemeyeceği unsurları kolaylıkla saptamalarına yardımcı olan deri kanseri teşhis yöntemlerinden olan bu mekanizma, yüksek yoğunluktaki ışık ve büyütme araçlarıyla erken dönemde kanseri ayrım etmede birebirdir.

MoleSafe keza dermoskopi ayrıca de tüm karoser fotoğraflama yöntemlerini kullanan ve daha ayrıntılı bilgiler sunan bir işlemdir. MelaFind yöntemi ise sahip olduğu ışık dalgaları baştan sona deri yüzeyinin 2.5 mm altına değin oluşmuş lezyonları incelemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.