Böbrekleri Üşütme Belirtileri

Böbrekleri Üşütme Belirtileri

Böbrekleri Üşütme Belirtileri: Birçok sebebe bağlı olarak böbreklerde ortaya meydana çıkan rahatsızlıklar değişik şikayetler yaşanmasına neden olmaktadır. Böbrekleri üşütme sorunu da, karşılaşılan böbrek rahatsızlıkları başında gelmektedir. Böbrekleri üşütme belirtileri kişiden kişiye göre istikrarsızlık gösterdiği gibi, şiddeti de bambaşka olabilir.

Böbrekleri Üşütme Belirtileri

Birçok sebebe ast olarak böbreklerde ortaya çıkan rahatsızlıklar dağıtılmış şikayetler yaşanmasına neden olmaktadır. Böbrekleri üşütme sorunu da, karşılaşılan böbrek rahatsızlıkları başında gelmektedir. Böbrekleri üşütme belirtileri kişiden kişiye tarafından istikrarsızlık gösterdiği gibi, şiddeti de farklı olabilir.

Böbrek hastalıkları sadece böbrekleri değil, mesane ve idrar yolunu da etkilemektedir. Yaşanılan şikayetler, böbrek üşütmesi belirtileri mesane ve idrar yolunda da bir takım sıkıntılar yaşanmasına sebep olmaktadır.

Böbrek Üşütmesinin Belirtileri

 • Böbreklerin bulunduğu bölgede sancı.
 • ara sıra ağrı biçiminde sızı nöbetleri.
 • Hareket sırasında büyüyen ağrılar.
 • İdrar yaparken ağrı hissedilmesi.
 • Mide bulantısı ve kusma
 • Titreşim

Böbrek Üşütmesi Tedavisi

 • Böbrek üşütmesi durumunda mutlaka bol istikrarsız alınmalıdır. Bilhassa de su miktarı artırılmalıdır.
 • Ayakları sıcak tutmaya özen göstermekte gerekir. Çünkü böbrek üşütmesi çoğunlukla çıplak ayakla yere basmaktan meydana kazanç.
 • Geceleri serin havada üstünüzü örtmeden uyumanızda böbrek üşütmesi nedenlerinden olduğu için, mutlaka tüm vücudunuzu olmasa bile, sadece karın bölgenizi ince bir çarşafla sarın.
 • Böbrek üşütmesinden kaynaklanan ağrıların tedavisi için taze limonata tüketilebilir.
 • Böbrek üşütmesi belirtilerini gidermede sıcak su ile ağrıyan bölgelere kompres uygulanabilir.

Böbrek Üşütmesine Ne İyi Kazanç?

Lahana: Lahananın geniş yapraklarını çıkartıp kaynamakta olan suyun içine atın. Lahana yaprakları yumuşayınca çıkartın. Dayanabileceğiniz ısıya düştüğü vakit böbreklerin üstüne lahan yapraklarını koyun. Yapraklar adamakıllı soğudunta ılık olan yaprak ile değiştirin.
Soğan: 2 adet kocaman baş kuru soğanı yarım litre su içine atın. Soğanlar su içinde 8 saat bekletilir. Günde 3 öğün aç karnına bir fincan içilir.

Karabaş otu: 1 su bardağı arpa ile 2 tatlı kaşığı karabaş otu, 1 litre su içine katılır. Su kaynaması için ocağa alınır ve kaynadıktan sonradan süzülüp günde 3 öğün bir nehir bardağı dek içilir.
Taze nar, üzüm suyu, tatlı badem, kereviz de böbrek üşütmesine iyi kazanç.
Çilek: Böbrek üşütmesine iyi gelen çilek, yüksek oranda C vitamini ihtiva etmektedir. Bütün idrar yolları ve bağırsak sorunlarında da, çilek tüketilmesi tavsiye edilir.
Kuşburnu çayı: Kanın temizlenmesine ve ağrıların giderilmesine asistan olan kuşburnu çayı, böbrek üşütmesine iyi gelen doğal tariflerden biridir. Yalnızca böbrek üşütmesinde değil, soğuk algınlığında da etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.