AORT yetmezliği belirtileri nelerdir?

AORT yetmezliği belirtileri nelerdir?

Kalbin iltihabi hastalıklara maruz kalması, yüksek kan basıncı hastalığının vuku bulması, romatizmal ateşlenme ve tahvil doku hastalıkları gibi nedenlerden kaynaklı husule gelen aort kapak yetmezliği belirtileri de nedenleri gibi fazla çeşitlidir. Pek çok şikayet ortaya çıkmasına neden olan aort yetmezliği belirtileri hissedildiği zaman uzman bir hekimin yolu tutulmalı ve tanının arkasından gereken tedaviye başlanmalıdır. Peki, aort kapak yetmezliği belirtileri nelerdir?

Aort kapak yetmezliği belirtileri

Aort kapak yetmezliğinin belirtileri tüm kalp kapak hastalıklarında husule gelen belirtilerle benzerlik göstermektedir. Aort yetmezliği belirtileri başında çarpıntı ve nabız hızlanması yer alırken, bununla beraber yamalı nabız atışları ve fazla çabuk yorulma gibi belirtilerle de aort kapak yetmezliğini kendini ifşa eder.

Aort kapak yetmezliği belirtileri arasında benzer zaman nefes darlığı, yorgunluk ve halsizlik, göğüste sancı ve sıkışma gibi yakınmalarda yer alıyor. Eğer tüm bu şikayetleri yaşıyorsanız bilmelisiniz ki kalp kapaklarınızda bir sorun var ve belkide bu sorun aort kapak yetmezliği olabilir. Aort kapak yetmezliğinin belirtileri muhakkak hafife alınmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.