Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

Bazılarımızın vücudunun farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerinde bazılarımızın ise sadece göz çevresinde yağ bezelerine rastlanır. Göz çevresindeki yağ bezeleri korkulacak kitleler değildir, iyi huylu kistlerdir. Peki, yağ bezeleri nedenleri nelerdir ve nasıl çare edilir?

Birçok yağ bezesi göz çevresinde ufak boyutta ortaya çıktığı için, herhangi bir çare yöntemi uygulamaya gerek olmayan kistlerdir. Sahiden kesin olarak da yağ bezelerinin nedenleri henüz bilinmiyor. Fakat ciddi boyutta olan ve ağrıya yol açan  yağ bezelerinin tedavisi için bir uzmana başvurulmalıdır. Göz çevresindeki yağ bezeleri risk teşkil etmez.

Yağ bezesi nedenleri

Vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkan yağ bezeleri artan bir şekilde büyüyor ve sızı gibi dağıtılmış şikayetlere yol açıyorsanız, yerel hissizlik aşağı bu dokuların alınması sağlanır. Kimi yağ bezeleri biz farkına bile varmadan kendiliğinden çıkıp bitmiş kaybolur. %99’u sıkıntıya yol açamaz.

Yağ bezeleri nasıl geçer?

Psikolojik olarak rahatsızlık duyduğunuz yağ bezelerinden kurtulmak için bir uzmana başvurabilirsiniz. Fakat sizi rahatsız etmiyorsa, tedavi edilmesine de gerek yok demektir. Sağlığınızda herhangi bir sorun yaratmayan yağ bezelerine dokunmayın ve onları patlatmaya da çalışmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.