Soğuk algınlığı kansere neden olabilir

Soğuk algınlığı kansere neden olabilir

Kış aylarının en sık rastlanan hastalıklarından biri olan soğuk algınlığının kansere niçin olabileceğini hiç düşündünüz mü? Kış mevsimi geldiği vakit hastalıklar kapımızdan ayrılmaz. En çokta soğuk algınlığı ve grip kapımızı…

Kış aylarının en sık rastlanan hastalıklarından biri olan soğuk algınlığının kansere niçin olabileceğini hiç düşündünüz mü? Kış mevsimi geldiği zaman hastalıklar kapımızdan ayrılmaz. En çokta soğuk algınlığı ve grip kapımızı çalar.

Kış soğuklarından korunmak için kalın kalın giyinmek ve bol bol vitamin edinmek gerekir. Vitaminsiz vücutta bağışıklık sistemi dinç olmadığı için hastalıklar yakamızı bırakmaz. C ve D vitamini özellikle bağışıklığı sağlamlaştırmak için en önemli vitamin gruplarındandır.

D vitamini besinlerden alınabildiği gibi güneş ışınlarından da vücudumuza girer. Kış mevsiminde güneş ışınlarının azalması D vitamini ihtiyacımızı daha da arttırır. Çünkü D vitaminini en çok güneş ışınlarından sağlarız. Kış mevsiminde güneş ışınlarının azalması soğuk algınlığının ortaya çıkmasına neden olur. Soğuk algınlığının D vitamini eksikliğine alt olmasından dolayı da kansere yakalanma riski bulunuyor.

D vitamini gövde tarafından üretilmez. Az Kalsın çoğu hastalıklar D vitamini eksikliğinden doğuyor. Kış mevsiminde ortaya çıkan soğuk algınlığı da kanser gibi manâlı hastalıkları tetikliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.