Ses Kısılmasına Ne İyi Gelir?

Ses Kısılmasına Ne İyi Gelir?

Sigara kullanmak, aşırı derecede uzun süre bağırmak, şarkı söylemek ve uzun uzun konuşmak gibi faktörler sesin kısılmasına yol açar. Peki ses kısılması nasıl geçer? İşte sizler için ses kısılmasına iyi gelen bitkisel evde yapılabilecek doğal yöntemler.

Yukarıda bahsettiğimiz ses kısılmasının genel nedenleridir. Kış aylarında da üşütme ve boğaz sorunları ile karşılaşma gibi durumlarda da ses kısılması husule gelmektedir. Hem ses tellerinin rahatlaması hem de boğazın yumuşaması için evde ses kısılmasına iyi gelen yöntemlerden bahsettik. Ses kısılmasının bitkisel tedavisi için doğru adrestesiniz.

Ses Kısılmasına Doğal Çözümler

Ses kısılmasına karşı evde yapabilecekleriniz oldukça basit ve kısa sürede hazırlanan tariflerle karşınızdayız. Ses kısılmasına iyi gelen yöntemler arasında bal, zencefil çayı, tuzlu su, buhar ve sirkeli su gelmektedir.

Bal ile ses kısılmasına çözüm

* Özellikle de grip nedeniyle ortaya çıkan ses kısılmalarına bal iyi gelmektedir. 2 yemek kaşığı balı yarım limonun suyuyla iyice karıştın ve 2-3 saatte bir 1 çay kaşığı bu karışımdan yiyin. Ancak yemen yutmayın biraz ağzınızda bekletin ki bal erisin.

Zencefil çayı ile ses kısılmasına çözüm

* Ses kısılmasına iyi gelen bitki çayları arasında en etkilisidir diyebiliriz. Zencefil çayı hazırlamak için 4-5 ince dilim taze zencefilin kabuğunu soyup dilimleyin ve kaynayan suyun içine atın. 15 dakika kaynatın ve süzerek ılıdıktan sonra için.

Tuzlu su ile ses kısılmasına çözüm

* 1 büyük bardak ılık suya 1 çay kaşığı tuz attıktan sonra iyice karıştırıp akabinde bu suyla gün içinde 2-3 kez gargara yapmakta ses kısılmasına doğal çözüm yöntemleri arasında en etkilisi olanlardandır.

Buhar ile ses kısılmasına çözüm

* Bulunduğunuz ortamın havasının kuruması ses kısıklığına neden olur. Bunun içinde buhar makinesi ile bulunduğunuz ortamı nemlendirin.

Sirkeli su ile ses kısılmasına çözüm

* 1 bardak ılık suya 2-3 çay kaşığı sirke ekleyip iyice karıştırın. Ardından için. İçmekte zorlanıyorsanız gargara da yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.