Sedef hastalığı Tedavisi, Psoriasis Hastalığı Tedavisi

Sedef hastalığı, psoriasis

Sedef hastalığı iltihaplı, kronik, sürekli yeniden ortaya çıkan ve iyi huyludur. Sedef hastadan hastaya farklı şekilde rahatsızlıklar ortaya çıkar bazen hasta rahatsızlığını fark etmezken bazen de kişinin günlük yaşamını etkiler ve hatta hayati tehlike arzeder. Sedef bulaşıcı bir rahatsızlık değildir, fakat irsi olabilir. Almanyada takriben 2 milyon sedef hastası vardır ve süreklide çoğalmaktadır. Sedefe 5 yaşındaki çocuklar ve yaşlılar da yakalansa, bu hastalık genelikle 15-40 yaşları arasında görülür. Sedefte hücreler o kadar hızla ürerki (çoğalır), böylece hücre tam teşekkül etmez ve keratin yetersizliği ortaya çıkar.

Sedef bulaşıcı bir rahatsızlık değildir, fakat irsi olabilir. Almanyada takriben 2 milyon sedef hastası vardır ve süreklide çoğalmaktadır. Sedefe 5 yaşındaki çoçuklar ve yaşlılarda yakalansa, bu hastalık genelikle 15-40 yaşları arasında görülür. Sedef hastalığında hücreler o kadar hızla ürerki (çoğalır), böylece hücre tam teşekkül etmez ve keratin yetersizliği ortaya çıkar.

Keratin lifli bir potein olup deri, saç ve tırnak üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Şayet keratin yetersizliği ortaya çıkarsa deride hiç de güzel olmayan pul pul, grimsi veya gümüşi renkte deri lekeleri oluşur. Bu genelikle diz, dirsek, omuz, sırt, baş ve kulaklar arkasında görülür. Lekeli olan kısım derinin diğer bölgelerinden farklı olarak hafif kabarık, üzeri pul pul, gümüşi renkli kabukların altı pempemsi kirmizi renktedir.
Derinin haricinde tırnaklarda sadef olabilir ve tırnaklar kabarır, pörtükleşir veya ince ince kırılır. Çok nadiren de parmak, diz, el, ayakbilegi ve dirsek kemiklerinde stresten sonra daha da azar. Ortodoks tıpta kortizonlu (kortikoitler) kremler ve haplar, A ve D- Vitamin türevleri, UV-Işınları veya katranlı merhemlerle tedavi yapılmakta fakat bunların yan tesirleri oldukca büyüktür.
Hiçbir yan tesiri olmayan dogal ilaçlarla tedavi yapmak mümkündür ve bunların başında Gökçek İksiri, Gökçek Tonik, ZYE veya Mahon gelir. Gökçek İksiri ve Mahon tentürü ve de kremi sedefe karşı en etkili ve tek çözümdür.

Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır. Gökçek İksir’i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi süreci de o oranda kısalır. Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.