Otizmli Ömer’in hayatı kitap oldu

 

 

Nuran Aslanol “Gözlerinde Buldum Kendimi” adını verdiği kitapla, otizmli oğlunun yaşadıklarını kaleme aldı. Aynı zamanda otizm hakkında da bilgilerin yer aldığı kitap, Ankara Çayyolu Rotary Kulübü 2014 yılında başlattığı “Hayal-in Rotary ile Gerçekleşsin” projesi kapsamında yayımlandı.

Kulüp Yöneticisi Canan Ersöz, “Ömer artık bizim için otizmli çocukların sembolüdür. Ancak Ömer için verdiği mücadeleden dolayı annesini de yürekten kutluyorum” dedi.

Anne Nuran Aslanol ise ”Bu proje ile hayalim, rüyam gerçek oldu, kitabım basıldı. Umarım yazdıklarım ve yaşadıklarım tüm otizmli ailelerin yaşadıklarına ve beklentilerine güzel bir mesaj olur” şeklinde konuştu.

Kulüp yöneticilerinden Nilgün Pekçağlıyan ise, “Sayın Nuran Aslanol, otizmli çocuğunun yanı sıra diğer iki çocuğunu da mükemmel yetiştirmiş ve onları da Ömer konusunda bilinçlendirerek kendisine iki yardımcı melek daha eklemiştir. Ömer’e gelince onun iyileşmesi mümkün değil ama tıpkı ailesi gibi toplum tarafından kol kanat gerilerek kabul edilmesi mümkün. Bu kitapta destek Ömer’den ziyade toplumda onun mücadelesini veren annenin omuzlarındaki yükü taşıyacak manevi bir desteği olmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.