Kuytu kalp krizi belirtileri nelerdir?

Kuytu kalp krizi belirtileri nelerdir?

Kalp hastalıklarının o kadar çoğunda erken bulgulara günler, haftalar hatta aylar boyu maruz kalınmasına karşın yaşanan bu belirtilerin böylece çoğunun farkına varılmadığı için kişi kendinde bir sorun olabileceğini sorgulamaz. Gizli yürek belirtilerinde de aynı şart laf konusu olmakta ve hastalar gizli yürek belirtilerini yaşamalarına rağmen bu belirtileri sıra dışı bulmadıkları için anlayamazlar. Kalp hastalıklarının o kadar çoğunda uyku bozuklukları ve halsizlik gibi iki önemli bulgu baş göstermektedir. Rahat kalp belirtilerinin de başında halsizlik ve uyku problemleri geliyor.

Rahat kalp krizi belirtileri

Gizli kalp belirtilerinden olan ve sıklıkla görülen halsizlik yetersiz uyku, viral bir enfeksiyonun varlığından veya herhangi bir sorun nedeniyle uygulanan tedavi metodunun alt etkilerinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Beceriksiz uykudan ötürü veya yoğun geçen günlerin arkasında da hissedilen takâtsizlik ve halsizlik problemleri sıradandır,ancak uzun vakit devam eden bir takâtsizlik şikayeti varsa bu konuda özenli faydalanmak gerekir. Haftalardır süren uykusuzluk problemlerinin ve aşırı halsizlik ve yorgun olma durumlarının yanı jurnal aktivite esnasında yaşanan nefes darlığı, dispepsi ve ansiyete de dar yürek belirtileri arasındadır.

Yüksek kan basıncı, yüksek kolesterol, obezite, diyabet, sigara alışkanlığı, ya da atıl yaşama sahip olanlar bakımlı yürek ile tesadüf riski yüksek olanlardır. Enerji veya rahat düzeyinde veya uyku alışkanlıklarında sıra dışı ya da kaygı verici bir metamorfoz yaşayanlar mutlaka bir kalp uzmanına artan bir şekilde muayene olmalı, bakımlı kalp hastası olup olmadıkları konusunda bilgilenmelidirler. Çünkü sıcacık yürek hastalığının varlığı son derece tehlikelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.