Kilo diz ağrısı yapar mı?

Kilo diz ağrısı yapar mı?

Aşırı kilo sorunları, obezite hastalığı bir çok hastalığın meydana gelmesinde büyük role sahiptir, diz ağrısı da kilonun niçin olduğu rahatsızlıklar aralarında yer almaktadır. Kilolar nedeniyle dizlere ağır siklet biner ve bu sebeple dizlerde ciddi ağrılar meydana gelir. Kimi zaman kilo tek dizde ağrıya sebep olurken, kimi zamanda iki dizde pat diye sızı hissine yol açar.

Fazla kilolara karşı önlem alınmaz ise diz ağrıları dıştan daha diğer sorunlarda tetiklenecektir. Dizdeki kemiklerin etrafında kıkırdak bulunur. bu kıkırdak kalça, kaval ve dizkapağı kemiklerine pürüzsüz bir etraf sağlar. hareket esnasında kemikler eklemler içinde fazla gizli hareket eder. Eğer aşırı bir kiloya sahip isek zorlama meydana gelir, hareket kısıtlılığı oluşur.

Aşırı kilolara veda ederek diz ağrılarından kurtulmak mümkün. Kilo sorunları ile baş etmek için hem sağlıklı beslenmeli ayrıca de ahenkli egzersiz yapılmalıdır. Oysa aşırı kiloya sahip olanların daha kolay ve ağır olmayan egzersizleri uygulaması gerekir. Dizde ciddi sorunlar yaşatmayacak, dizi aşırı zorlamayacak egzersizler uygulanmasına uyarı edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.