Kan kanseri nedenleri

Kan kanseri nedenleri

Ahali arasında kan kanseri olarak bilinen lösemi, daha çok çocukluk dönemlerinde 2-5 yaş arası çocuklarda meydana gelse de 10 yaş üzerindeki çocuklarda ve çocuklara nazaran aralıklı olarak yetişkinlerde de görülmektedir. Kan kanseri ne dek erken yaşlarda fark edilirse tedaviden olumlu yanıt almakta öyle başarılı olur. Yaşın ilerlemesi ile birlikte lösemiden kurtulma şansı azalmaktadır.

İştahsızlık, anemi, zayıflama, cilt aşağıda, burunda ve diş etlerinde nedensiz kanamalar, üçgenin taban olmayan kenarı kemiklerinde hissedilen ağrılar ve lenf düğümlerinde ki şişmeler gibi şikayetler kan kanserini gösterir. Peki kan kanseri niçin olur?

Kan kanseri nedenleri

Hayatı negatif etkileyen ve çocuklarda rastlanan kanser türleri arasında ilk sıralarda yer alan kan kanserinin neden olduğu iyice bilinmemekte, fakat kan üretimini sağlayan kemik iliğindeki hücrelerde meydana gelen değişimlerden olduğu tereddüd edilmektedir. Vücudun kan üretimini sağlayan kan hücreleri arasında hemen şimdi olgunluk seviyesine ulaşmış olmayanların çoğalıp vücutta çabuk yayılması kan kanseri nedeni diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.