Göz Sorunları ve Altta Yatan Nedenleri

Göz Sorunları ve Altta Yatan Nedenleri

Vücudumuzda meydana gelen sıhhat sorunları göz sağlığımızı da etkileyebiliyor ve belirtilerini gözlerde hissettirebiliyor. Favori oluşan herhangi bir problemin aşağı mutlaka önemli ya da önemli olmayan (kısa sürede geçici) hastalıklar yatmaktadır. Göz sorunlarının nedenleri nelerdir ve hangi söz problemleri hangi sıhhat sorununu sinyâl etmektedir sizler için açıkladı.

Göze ait rahatsızlık habercilerini sırayla sayacak olursak;

-Göz kapaklarındaki şişlikler; birey uyandığında göz kapakları şiş durumda ise gece tansiyonunun çok artı düştüğüne işarettir. Böylece doku sıvısı göz çevresinde birikmiş ve göz kapakları şişmiştir. Şişkinlik inmiyorsa eğer alerjik bir şart laf konusudur ya da böbrek fonksiyonlarını gerektiği şekilde yerine getirememektedir.

-Göz beyazının sarıya dönmesi; bu şart ise kişinin sarılık hastalığına yakalandığının işaretçisidir ve hemen bir sağlık durumu kuruluşuna başvurulmalıdır.

-Kızaran gözler; kızaran gözler çoğu şeyin habercisi olabilmektedir. Bunların aralarında yüksek kan basıncı,uykusuzluk ya da ciddi bir göz hastalığı olabilir. Gözlerde kırmızılık genel olarak hassas bir tahvil dokusuna sahip kişilerde görülmektedir. Bağ dokusunun şişmesi gözlerde kırmızı bir renk oluşturmaktadır. bunun dışında yoğun tempoda çalışma, çok fazla ışığa maruz kalma, hatalı gözlük kullanımı da bağ dokularında ödeme neden olabilmektedir. Bono dokularında ödemi engelleyebilmek için, gözler dış etkilerden korunmalı, zıt yönden ve hatalı ışıklardan uzak durulmalıdır. Böylelikle ödem birkaç gün içerisinde kaybolacaktır. Gözlerin kızarması kesintisiz meydana gelen bir durum olmaya başlamadan önce bir doktora başvurulması gerekmektedir. Çünkü kişi ciddi bir göz hastalığıyla aleyhinde karşıya olabilir. Alerjik sebeplerden gözleri kızaran kişiler ise aksatmadan alerji ilaçları kullanmaları bu durumun birkaç gün içerisinde geçmesine asistan olmasını sağlayacaktır.

-Arpacık; arpacık beyaz bir leke şeklinde, göz kapağının ter ve yağ dokusundan oluşlan bir iltihaptır. Tedavisi doktorlar kadar yapılmalıdır ve saf kırmızı ışıkla antibiyotik sayesinde bu durumdan kurtulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.