Erkeklerde Kasık Ağrısı Niçin Olur?

Erkeklerde Kasık Ağrısı Niçin Olur?

Erkeklerde kasık ağrısı bir hayli rahatsızlığa sebep olabilir. Rahatsızlık jurnal aktivitelerin sınırlandırılmasına ve yürüme, bükme ve kaldırma gibi hareketlerin güçleşmesine kapı aralayabilir. Kasık ağrısına kapı aralayan oldukça kapı aralayabilir. Bu nedenler ve nedenlere emrindeki olarak rehabilitasyon metotları altında verilmiştir:

Erkeklerde Kasık Ağrısı Nedenleri

1. Lenf Bezlerinin Şişmesi
Lenf bezlerinin genişlemesi genellikle lenf düğümlerinde bir viral ya da bakteriyel enfeksiyon olduğunda gerçekleşir. Lenf bezleri bağışıklık sisteminin çok manâlı bir parçasıdır çünkü enfeksiyonlarla savaşır.

2. Kasık Fıtığı
Erkeklerde kasık fıtığı fazla can sıkıcı olabilir. Kasık fıtığı kasıkta bir şişlik olduğunda, ilgili kaslarda gerilmeler sonucu ve ağır bir şeyler kaldırmayla da ortaya çıkabilir.

3. Epididimit
Epididimis mesanenin enfeksiyonu sonucu ortaya çıkar ve buna ara sıra cinsel yollarla bulaşan enfeksiyonlar da neden olabilir. Epididimit kasık bölgesinin şişmesine ve ağrımasına niçin olur

4. Böbrek Taşları
Böbrek taşları böbrekte ufak kristalize taşlar oluşması sonucu ortaya çıkar. Böbrek taşları olanlar idrar tümdengelim sırasında ciddi ağrılara yol açar.

5. Testis Tümörü
Testis tümörü idrar çıkarma esnasında ve kasıkta önemli ağrılara yol açar.

6. Orşit
Orşit testislerin şişmesidir. Erkeklerde orşit kabakulak hastalığı sırasında görülebilir lakin bakteriler ve cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan nedeniyle da orşit ortaya çıkabilir.

7. Testis Torsiyonu
Testis torsiyonu kasık bölgesine yüklenici ağır işler sonucu ortaya çıkabilir ve fazla ağrılı olabilir.

8. Kasığa Aracısız Olarak Darbe
Kasığa doğrudan darbeler çoğu hasar neden olabilir. Sızı çok şiddetli olursa bölgede şişmelere niçin olabilir.

9. Kas Gerilmeleri
Adale gerilmeleri ani ve bilinçsiz kas hareketleri sonucu ortaya çıkar. Mecburi sportif aktiviteler veya ağır işler gerilmelere neden olabilir.

10. Hidrosel
Hidrosel testis torbasında su toplaması sonucu ortaya çıkar. Bunun birincil belirtisi 1 ya da 2 testisin aniden şişmesidir. Hidrosel artı sancı üretmese de testis torbasındaki ağırlıktan nedeniyle ciddi rahatsızlık verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.