Erkeklerde Gece Akıntısı Nedenleri

Erkeklerde Gece Akıntısı Nedenleri

Uykuda iken erkeklerde görülen gece akıntısına, gece boşalması da deniliyor. Uykuda olan kişi kendiliğinden orgazm olabiliyor ve meni kaybı ortaya çıkıyor. Tıp literatüründe nokturnal emisyon biçiminde isimlendirilen erkeklerde gece akıntısı nedenleri ise oldukça çeşitlidir. Erkeklerde gece görülen akıntıların sebepleri bakın neler olabiliyor.

Boşalma başlarında çoğu kimse anında uyanır. Lakin ağır ağır şekilde çoğalan uykuda meydana gelen gece boşalmaları sonucu, birey, hastalığa yakalanır ve fark edemeyecek duruma gelebilir.

Gece akıntıları çoğunlukla geceleri ortaya çıkar lakin birçok zaman da gün içinde meydana gelmeye başar. Arada Bir görülen boşalmalar zararsızdır fakat çoğunlukla meydana gelenler hiç hiç kuşkusuz kişinin sağlığını etkiler. Bu durum vücutta diğer düzensizliklere yol açabilir ve böylece alanında uzman bir doktora görünüp hastalığı durdurmak için zorunlu ilaçlar kullanılmalıdır. Doktorunuz size pornoğrafik yayınları okumamanızı, müstehcen hitabe ve görsellerden uzakta durmanızı gibi farklı alanlara yönlendirilmiş şeyler isteyebilir.

NEDENLERİ NELERDİR?

Ergenliğin birincil dönemlerinde çok yaygın olarak görülen bu durum, çok sıklaşana kadar problematik bir şart teşkil etmez. Çok yoğunluk, aşırı derecede seminal değişken kaybına niçin olarak fazla sayıda sıhhat sorununa yol açabilir. Uzmanlar sık olmayan boşalmaların sağlıklı bir üreme siteminin sürdürülmesi için vücudun göstermiş olduğu sağlıklı bir işlem olduğunu belirtiyor. İlaveten, gece boşalmalarının haftada iki kereden fazla meydana gelmemesini gerektiğini açıklama ediyorlar.
Sık meydana gelen nokturnal emisyon, sperm sayısı düşüklüğü gibi çeşitli cinsel fonksiyon kayıplarına neden olabilmektedir. Artı miktarda seminal akıcı kaybının ise vücutta dermansızlık, saç kaybı ve sırt sivilceleri gibi öteki etkileri de ortaya çıkabilir.

Herhangi bir kişide artı rüyalanma söz konusu olduğunda uygun çare seslenmek ve edinmek önemlidir. Olasılıkla, çoğu yetişkin erkek az yapılan cinsel aktivite sonrası ıslak rüya deneyimi yaşar. Ama ergenlerde (13-19 yaş aralarında) yaşananlar kadar erkekler aralarında yaygın değildir.

Mahrem aktiviteleri daha pozitif düşünen erkeklerde, rüyada bu cins görüntüler görmeleri mümkün olmakta ve gece boşalmalarına yatkın olmaktadırlar. Böyle tür rüyalar nokturnal emisyonun nedenlerinden bir tanesidir.

Erotik tür rüyalar, beyini aşırı faal ülkü getirir ve erkeklerin ejakülasyon (boşalma) sistemini uyarır ve bu da nemli gece akıntıları olmasına yol açar.

İlaveten, gece boşalmalarının öteki manâlı bir nedeninin ise hormonsal dengesizlikler olduğu düşünülmektedir. Bilhassa de bozulan testosteron hormonunun seviyesi olasılıkla erkeklerde bu durumun bir nedenidir.

Hem, spermlerin olağandışı üretimi ve fonksiyonu da nokturnal emisyonun nedenleri arasındadır. uygunsuz sperm morfolojisi ve hareketliliği de gece boşalmalarının sorumlusu olabilmektedir. Sağlıksız ve iyi çalışmayan üreme sistemi, erkeğin boşalma sistemini kontrol etmede yetersiz kalıyor olabilir. Bu da aracısız olarak sık boşalmalara yol açabilir.

Öteki yaygın teori ise bilimsel olarak kanıt edilmese de vücut yoluyla fazla meninin vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Gece akıntıları yada boşalmalar kişiye cinsel gerilim için bir nesil fizyolojik güvenlik vanası sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.