Deodorantlar kansere yol açıyor

Deodorantlar kansere yol açıyor

Deodorant kullananları çok önemli bir sorun bekliyor. Çağımızın hastalığı olan kanser, deodorant kullananları tehdit ediyor. Deodorantların içerisinde yer alan ve tene nüfuz eden kimyasal maddeler kanser oluşumunu tetiklemekte. Kadınların korkulu rüyası…

Deodorant kullananları fazla önemli bir sorun bekliyor. Çağımızın hastalığı olan kanser, deodorant kullananları korkutma ediyor. Deodorantların içerisinde yer alan ve tene nüfuz eden kimyasal maddeler kanser oluşumunu tetiklemekte.

Kadınların korkulu rüyası olan meme kanseri, deodorant kullanan kadınları kasıt aldı. Uzun yıllar boylu boyunca araştırmacı bilim adamları, deodorantın östrojen hormonunun dengesinin bozduğunu bu sebeple de meme kanserinin ortaya çıktığını açıkladılar. Meme kanseri riskini arttıran deodorantlar kadınların yaşamlarını elinden alıyor.

Sadece deodorantlarda değil, bronzlaşmak için kullanılan losyonlar, cilt nemlendiricileri ve diş macunları da kanseri tetikleyen öteki sebepler aralarında. Araştırmayı yürüten bilim adamlarından biri olan Dr. Philippa Darbre, 40 bayan üzerinde tahlil yaptıklarını, tüm bu ürünleri kullanan kadınların kansere yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.