Bitmiş et ürünleri kanser yapıyor

Bitmiş et ürünleri kanser yapıyor

Kanser hastalığı dört bir yana tehdit etmeye devam ediyor. Yediğimiz besinlerdeki katkı maddeleri bu hastalığa yakalanma riskini daha da yükseltiyor. Yapılan bir araştırma sonucunda işlenmiş et ürünlerini pozitif tüketenlerde pankreas…

Kanser hastalığı dört bir yana korkutma etmeye devam ediyor. Yediğimiz besinlerdeki katkı maddesi maddeleri bu hastalığa yakalanma riskini daha da yükseltiyor. Yapılan bir araştırma sonucunda bitmiş et ürünlerini fazla tüketenlerde pankreas kanseri ortaya çıktığı saptandı.

Tamamlanmış et ürünleri pankreas kanserine yakalanma olasılığını %19 arttırmakta. Bilim adamları bu konuda şöyle bir yorumlama yaptılar:

“Bitmiş et tüketimi günde 50 gr olan kişilerde pankreas kanseri riskinin %19 arttığını tespit ettik. İki dilim pastırma, bir dilim sosis ve birkaç dilim jambon 50 grama eşit. Sessiz ve sinsice ilerleyen bu hastalıkta vefat riski de fazla yüksek.

Her gün tüketilen bitmiş et ürünleri sağlığı önemli derecede tehdit ediyor. Yenilen minik zirve bir hamburger bile pankreas kanserine yakalanma riskini %19’dan %57’e çıkartıyor. Sinsice ilerleyen bu hastalığın evvelden teşhisi de fazla güç.”

Uzmanların önerileri ise, bitmiş et ürünleri ya hiç tüketilmeyecek yada daha eksik miktarda tercih edilecek. Aksi taktirde tüm kanser türleri arasından en tehlikesi ve kurtulma şansının hemen hemen hiç olmadığı pankreas kanserine yakalanmanız an meselesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.