Bergüzar Korel’den “pembe atış”

Meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla yapılan “Pembe Top Sahada” projesinin ikincisi gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında Anadolu Efes ve EA7 Emporio Armani arasında oynayacak karşılaşma pembe top ile yapılacak hava atışı ile başlayacak. 22 Ekim tarihinde oynanacak karşılaşmanın hava atışı ise projeye gönüllü olarak destek veren başarılı oyuncu Bergüzar Korel tarafından yapılacak.

Projeye dikkat çekmek için usta fotoğrafçı Tamer Yılmaz’ın objektifinin karşısına geçen Bergüzar Korel Pembe Top ile poz verdi.

HER YIL 1 MİLYON 400 BİN KADIN MEME KANSERİNE YAKALANIYOR

Her yıl 1 milyon 400 bin kadının yakalandığı meme kanseri her 8 kadından birinde görülüyor ve binlerce kadın bu hastalık nedeniyle hayatını kaybediyor. Meme kanserinde erken teşhis ise hayat kurtarıyor. Anadolu Sağlık Merkezi, 2014 yılında Anadolu Efes Spor Kulübü işbirliği ile başlattığı “Pembe Top Sahada” isimli bilinçlendirme projesiyle kadın sağlığını tehdit eden meme kanseriyle mücadeleye bu yıl da devam ediyor.

MEME KANSERİNDE ERKEN TANI HAYAT KURTARIYOR

Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için projeye gönüllü olarak destek veren Bergüzar Korel “Meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığı bir gerçek. Bir kadın olarak sesimi duyurabildiğim tüm kadınların meme kanseri konusunda farkındalık kazanmasına destek olmayı umuyorum. Bu projenin bir parçası olmaktan çok mutluyum” dedi.