Ardıç çayının faydaları

Ardıç çayı birçok vitamin içerdiğinden, yaşlanma sürecini yavaşlatır, genel sağlığı iyileştirir, kolesterolü düşürür, hayat enerjisini geri kazandırır.

Ardıç çayının faydalarından eski zamanlarda Kuzey Amerika yerlileri, Romalılar, Vikingler ve İskitler yararlanmışlar. Ardıç bitkisi çayı birçok vitamin içerdiğinden, yaşlanma sürecini yavaşlatır, genel sağlığı iyileştirir, kolesterolü düşürür, hayat enerjisini geri kazandırır.

DEZENFEKTE SAĞLIYOR

Uzmanlar şunları dile getiriyor: Şifa amaçlı ardıç ağacının bütün kısımları kullanılmaktadır. Ardıç kozalakları eylül sonu ve ekimde, sabah erkenden kuru ve açık havalarda, toplanılır. Alternatif tıpta ardıç bitkisinden yapılan ardıç çayı, ardıç yağı, tentürler, esans, alkollü ekstraktlar kullanılır. Salgın hastalıklar döneminde, evlerde dezenfekte amaçlı tüten ardıç dalları ile tütsüleme yapılırdı.

BRONŞİT VE ASTIMA ÇARE

Bir gün içinde, bir hektar alan üzerinde ardıç ormanları, 30 litre kadar, şifalı uçucu maddeler üretir. Bu miktar bütün bir şehri mikrop ve virüslerden temizlemeye yeterlidir. Eski zamanlardan beri, bronşit, astım, zatürree hastaları iyileşmek için ardıç ormanlarına giderler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.