Benlerden kurtaran 8 formül

Vücudunuzdaki zararsız benlerden kişniş, kimyon tohumu, incir kökü gibi bitkilerle hazırlayacağınız karışımlar sayesinde kurtulabilirsiniz.

Yüz ve vücudunuzdaki benleri çirkin buluyor ve rahatsız mı oluyorsunuz? Bazı kişiler benlerin kendisine güzellik kattığına inanmaktadır. Bazıları ise beğenmez. Benler cildin altında renk pigmentlerinin birikmesiyle oluşan koyu renkli noktalardır. Benler genel olarak yüz, boyun, kol ve bacaklarda olmak üzere vücudun her yerinde oluşabilir.

CİLT KANSERİNE DİKKAT!

Yağ bezeleri de ben oluşumuna neden olabilir. Bu benler genellikle sarıdır ve dokunulduğunda acır. Bazıları cilt kanseri belirtisi de olabilir. Bunu öğrenebilmek için uzmana başvurmalı. Zararsız benleriniz varsa yok etmek için doğal ev tedavileri tercih edilmelidir. Benleri ortadan kaldırmak için 8 doğal ev tedavisi şunlardır:

Ananas
nKüçük bir dilim ananası birkaç dakika boyunca benin üzerinde masaj yaparak gezdirin. Ananas içeriğinde yüksek oranda sitrik asit bulunmaktadır. Sitrik asit ise ben renginin açılmasını sağlamaktadır. Ananas tedavisini birkaç hafta günde bir kez olarak uygulayın. Ananas suyu benin yapısını zayıflatır ve gözden kaybolana kadar silinmesini sağlar.

Kimyon tohumu
Kimyon tohumlarını suya atın ve bir gece bekletin. Kimyon tohumu hamurunu benin üzerine uygulayın. 2 hafta boyunca kimyon tohumunu uygulamaya devam edin. Kimyon yapısındaki maddeler dolayısıyla yanma hissi yaratabilir. Endişe edilecek bir yanı yoktur. Kısa bir süre yanma hissi yarattıktan sonra normal halini alacaktır. Deri üzerinde herhangi bir yaraya ya da lekeye neden olmaz.

İncir kökü
İncir kökü etkili bir doğal ilaçtır. Ben tedavisinde popüler olarak kullanılan ilaçlardan biridir. İncir kökünü ayıklayıp benin üzerine ve benin çevresine masaj yaparak uygulayın. Bunu günde 3 kez uygulayın.

Sarımsak
Bir diş sarımsağı ezin ve hamur haline getirin. Bir parça pamuğun üzerine sarımsağı koyun ve benin üzerine yapıştırın. Pamuğu benin üzerinde bir gece bekletin. Günde birkaç kez olmak üzere 3 hafta boyunca sarımsak tedavisini uygulayın. Sürekli ve düzenli kullanım ile daha hızlı sonuç alınabilir. Benin üzerinde kabuk oluşursa kaldırmaya çalışmayın, leke bırakabilir.

Elma sirkesi
Elma sirkesini cildinize uygulamadan önce temizleyin. Ciltte tahriş oluşumunu engellemek için öncelikle ince biz tabaka benin üstünde ve çevresine uygulayın. Bir parça pamuğa birkaç damla elma sirkesi dökün. Yara bandı ile benin üzerine yapıştırın. Gece yatmadan önce uygulayın ve bir saat sonra pamuğu kaldırın. Ben kaybolmaya başlayana kadar yapın.

Muz kabuğu
Taze muz kabuklarını benlerden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Muz kabuğunu benin üzerine yapıştırın ve bandajla kapatın. Ben yok olana kadar muz kabuğu tedavisine devam edin. Pigmentlerin rengini açan muz kabuğu etkili bir doğal ilaçtır.

Kişniş yaprağı
Birkaç kişniş yaprağını ezin ve hamur haline getirin. Kişniş yaprağı hamurunu benin üzerine uygulayın ve bir gece bekletin. Ertesi sabah yıkayın ve durulayın. Ben tamamen yok olana kadar kişniş tedavisine devam edin.

Çilek
Çileği dilimleyin ve benin üzerine yerleştirin. Ben ortadan kalkana kadar çilek tedavisini uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.