AIDS yaraları ne zaman çıkar?

AIDS yaraları ne zaman çıkar?

AIDS yaraları ne zaman ortaya çıkar, aids yaraları ne zaman görülür, aids yaraları nasıl olur, hıv virüsü yaraları ne zaman çıkar, hıv virüsü yaraları ne zaman görülür HİV virüsü vücuda…

AIDS yaraları ne zaman ortaya çıkar, aids yaraları ne zaman görülür, aids yaraları nasıl olur, hıv virüsü yaraları ne zaman çıkar, hıv virüsü yaraları ne zaman görülür HİV virüsü vücuda girdikten sonra bu kişi hayatı boyunca bu virüsü taşır ve bulaştırma riski yaşatır. Hİv virüsü vücutta yayıldıkça belirtileri belirginleşmeye başlar. Peki, AIDS yaraları ne zaman ortaya çıkıyor? İşte merak edilen bu soruların yanıtları.

AIDS yaraları ne zaman çıkar

En çok korkutan bulaşıcı hastalıklardan birisi olan AIDs, HIV adlı bir virüsün vücuda cinsel ilişki ya da kan yoluyla girmesi sonucunda meydana gelir. Aynı zamanda anneden bebeğe de geçen bir bulaşıcı hastalıktır. HIV virüsü vücuda girdikten sonra, kuluçka dönemi geçince belirtilerini göstermeye başlar. Bu belirtilerden bir tanesi de cilt, deri yaralarıdır.

Cilt yaraları virüsün vücuda girmesinden yaklaşık 1-6 hafta içerisinde kendini göstermeye başlar. Vücuda alınan HIV virüsü her insanda aynı belirtileri göstermeyebiliyor. Kişinin bünyesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kimi hastalarda cilt yaraları ortaya çıkmaz ya da çok geç çıkabilir. HIV virüsü kaptığınızdan şüphe ediyorsanız, belirtilerini çıkmasını beklemeden AIDS testi yaptırmalısınız. Erken teşhis her zaman hayat kurtarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.