AIDS ciltteki belirtileri nelerdir?

AIDS ciltteki belirtileri nelerdir?

AIDS ciltteki belirtileri neler, AIDS ciltteki belirtisi, AIDS hastalığı ciltteki belirtileri, AIDS hastalığının deri üzerindeki belirtileri, AIDS deri belirtileri nelerdir, AIDS hastalığının belirtileri vücudun çeşitli bölgelerinde ve farklı sorunlar neticesinde…

AIDS ciltteki belirtileri neler, AIDS ciltteki belirtisi, AIDS hastalığı ciltteki belirtileri, AIDS hastalığının deri üzerindeki belirtileri, AIDS deri belirtileri nelerdir, AIDS hastalığının belirtileri vücudun çeşitli bölgelerinde ve farklı sorunlar neticesinde kendini belli eder. AIDS belirtileri ciltte yani deri üzerinde de görülebilmektedir. Pek çok kişi AIDS hastalığının ciltteki belirtilerini merak ederler.

AIDS ciltteki belirtileri

AIDS hastalığının ciltteki belirtileri başında deri döküntüsü geliyor. Sebepsiz yere herhangi bir cilt hastalığından kaynaklı deri döküntüsü yoksa, bu döküntülerin sebebi AIDS hastalığı olabilir. Ancak kesin tanı için daha pek çok bulgunun incelenmesi gereklidir.

Aynı zamanda AIDS ciltteki belirtileri arasında cildin altında ya da üstünde husule gelen şişlikler de yer alıyor. kat kat, yada yükselen bir şekilde leke ve şişlikler AIDS hastalığının ciltteki belirtileri olabilir. İlk evrelerde bu şişlik ve lekeler çürük gibi algılanır. Fakat zamanla kaybolmazlar ve etrafındaki deriden daha sert bir yapıya sahip olmaktadırlar. Bu tür şikayetler yaşıyorsanız, AIDS riski söz konusu ise, şüpheli bir ilişki ya da şüpheli kan nakli söz konusuysa mutlaka AIDS testi yaptırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.