Zayıflama ilacı içen Rumeysa 1 ay sonra konuştu

Yaklaşık bir ay önce içtiği zayıflama ilacı yüzünden kalp krizi geçirerek, Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan 15 yaşındaki Rumeysa Doğu, 7 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü.

Batman’da yapılan tedavinin ardından Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Ankara’da bulunan özel bir hastaneye sevk edilen Rumeysa’nın, solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi verirken, kısa bir süreliğine kendine geldiği ve “baba” dediği belirtildi.

Ankara’da kızlarını yalnız bırakmayan Doğu ailesi Batmanlı hemşehrilerine seslenerek, kızlarının sağlığına kavuşması için dua etmelerini istedi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında zayıflama ilacı içen Rumeysa Doğu kalp krizi geçirmişti. Batman Bölge Devlet Hastanesi yetkilileri, Doğu’nun tedavisi ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı: .

“15 yaşındaki Rumeysa Doğu isimli hasta, 14.07.2015 tarihinde evde kardiyak arrest (kalp durması) geçirip, 5 dakika evde yakınları tarafından müdahale edildikten sonra tam donanımlı 112 acil ambulans ekibi ile Batman Bölge Devlet Hastanemiz Acil Servisine getirilerek 15 dakika kardiyak resusitasyon (kalp masajı) yapıldıktan sonra hayata döndürülmüş olup, hastanemiz 3. basamak genel yoğun bakım ünitesine alınmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.