Yürek damarlarında genişleme nedenleri

Yürek damarlarında genişleme nedenleri

Vücudumuza kan pompalayan en büyük ve e artı basınca sahip olan aort damarda bir genişleme laf konusu olduğu zaman ortaya çıkan anevrizma önemli tehlikeler yaratacak ve tedavi edilmediği müddetçe de hastanın ölümüne niçin olacaktır. Yürek damarlarında genişleme nedenleri her ne ise kısa süre içinde bu sebeplerin tespit edilip denetim altına alınması hastanın yaşamı ve yaşam kalitesi açısından büyük önem talep ediyor. Çünkü yürek damarında genişlemenin nedenleri damarın patlamasına da yol açacaktır. Daha fazla erkeklerde husule gelen yürek damarlarında genişleme olmasının nedenleri bakın nelermiş.

Kalp damarında genişleme niçin olur?

Kalp damarlarında genişleme nedenleri hakkında belli bir yorumlama bulunmamakta, oysa sigara kullanımından, hipertansiyon hastalığından, genetik faktörlerden, doğum kontrol hapı kullanımından tereddüd ediliyor. Kalp damarlarında genişleme sebepleri arasında gösterilen bu faktörlerin yanı sıra yaşın ilerlemesinden kaynaklı olarak da husule geldiği düşünülmektedir.

Damar üstüne alınan darbeler, damar içi basıncın artması, damar duvarında zayıflık olması kalp damarlarında genişlemeye neden olur. Beslenmede yapılan hatalarda yürek damarında genişleme nedenleri arasındadır. Özellikle yağlı yiyecekler bir numaralı suçludur. Durağan yaşam biçimi da , uyumlu çalışma yapmamakta kalp damarlarında genişlemeye yol açan sebeplerin başında gelmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.