ürtiker kurdeşen tedavisi

Ürtiker (Kurdeşen) Hastalığı ve Kronik Ürtiker Tedavisi

ürtiker kurdeşen tedavisi Ürtiker Hastalığı Nedir (Kurdeşen), Kronik Ürtiker

Ürtiker, alerjik hastalıklar arasında da sayılabilir. Ürtikerin oluşumundaki nedenler, iç ve dış etkenler, ilaçlar, besinler, metabolizma bozukluklarıdır. Dış etkenler, alerjiye neden olan maddeler (Ürtiker Alerji), soğuk ya da sıcak, güneş ışınlarıdır.

Ürtiker Belirtileri

Birdenbire yerel, çok ender olarak da tüm vü­cudu kaplayan küçük kabarcıklar görülür. Bu kabarcıkların büyüklükleri çok değişiktir ve kimi zaman döküntü halinde görülebilir. Renkleri beyaz ya da kırmızımsı olur. Kenarları kesin hatlıdır ve oldukça çok kaşıntılıdır. Kaşındıkça deri yü­zeyinde bir yanma duyusu belirir. Yorgunluk, kusma ve ishal de ek belirtiler olarak ortaya çıkabilir.

Akut Ürtiker Süreci

Tek kabarcık pek önemli sayılmaz, çünkü birkaç saat içinde kendiliğinden kaybolur. Fakat bunlar kronik bir şekil alarak aylarca, hatta kimi zaman yıllarca sık sık tekrar­layabilir.

Ürtiker Tedavisi

Alerjiye karşı ilaçlardır. Alerjinin nedeni olan et­kenler ortadan kaldırılmalıdır. Diyetten baharat, sirke gibi maddeler kaldırılmalıdır. Deri üstüne sirkeli suyla hazırlanmış kompresler uygulanabilir. Hastalık sırasında kalsiyum alınma­sı oldukça yararlıdır.

3 Replies to “Ürtiker (Kurdeşen) Hastalığı ve Kronik Ürtiker Tedavisi”

  1. Ültikerde kaşıntı olan yerlere, özellikle ev yapımı elma sirkesini elinizle veya pamukla sürdüğünüzde kaşıntının 5 dakikada geçtiğini göreceksiniz.

    bende de kaşıntı üç yıldan beri vardı, ilaçlar tedavide olumlu sonuç vermedi, ben de hacamat yaptırdım ve bir ay içinde kaşıntımda çok ciddi azalmalar oldu. kesinlikle öneririm. Ama aynı zamanda kaşıntı olan yerlere elma sirkesini sürdüğünüzde kaşıntının 5 dakikada bittiğini görecek ve rahatlayacaksınız.

  2. bende askerden sonra farkettim bu rahatsızlığı bazen kaşıntılarım beni çıldırtıyordu yeni bir sprey şeklinde krem buldum tamamen doğal bitkisel ürünlerden yapılmış genel olarak güneş yanıkları pişlkler ve sürtünmeden dolayı oluşan küçük yaralarda kullanılıyor evet ve sıkı durun bu sprey bu hastalıkta devrim bende oldu koltuk altımdaki kabarıkların tümü geçti ve boynum , göbeğimin 1 karış altında kilerde geçti yani işe yaradı yemin ederim kaşınma olup kabaran yere direk sıkın elinizle dağıtmayın deri emiyor zaten ben buldum denedim işe yaradı sizde deneyin bişey kaybetmediğinizi göreceksiniz şimdiden geçmiş olsun İLACIN ADI ( PANTHENOL FORTE SPREY )BİRDE BAHARAT ACI VE FASULYE VE BARBUNYADAN UZAK DURUN …(Atarax denilen ilaç sadece sizi uyuşturur uyutur hissizleştirir okadar geçirmez )

  3. slm adım özay arkadaşlar rusyada yaşıyorum burda cıktı bu pislik illet burda kediye ve köpeğe tiksintiden cıktı uyuzgibi kaşınmaya başladım sonra hergün küvete su doldurup yemin olsun 4 saat oturuyordumsoğuk su iyi geliyordu amaceresini bulamadım tr geldim gitmedigim paralı hastane kalmadı kullanmadıgımilaclar kalmadı her doktor bişeyler diyordu caresi yok araştırdım uyuzgibi kaşınıyomama allaha şükür bende başlangıcı var sanırım kızarıklık cok az cıkıyor amacok titiz biriyim vücuttaki metapolizma hızlı calışmadan dolayı oluyor unutmayın buna üzüntü filan fasa viso para icin cok ürün var aratax denilen ilacı alcan umarım iyi gelir sıcaktan filan diyorlar bunlar da yalan ama iyi bir bitkisel ilac varsa yalvarırım bana email atın k_opuk@hotmail.com tşg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.