Şişmanlığın nedenleri nelerdir?

Şişmanlığın nedenleri nelerdir?

Bütün dünyanın önemli sağlık durumu problemleri aralarında yer alan şişmanlığın kayda değer nedenleri bulunduğu gibi, manâlı afiyet sorunlarına da yol açtığı bilinmektedir. Şişmanlığın en büyük nedeni ise, yemek saatinde tabağı fazla derece…

Bütün dünyanın mühim sağlık problemleri aralarında yer alan şişmanlığın kayda değer nedenleri bulunduğu gibi, kayda değer sıhhat sorunlarına da yol açtığı bilinmektedir. Şişmanlığın en büyük nedeni ise, yemek yemek saatinde tabağı fazla derece doldurmaktır. Büyük porsiyonların tüketilmesi şişmanlık sorununa yol açan sorunların başında gelir.

Obeziteye değin yol açan şişmanlık için Dünya Sağlık Durumu Örgütü Deaken Üniversitesi ile birlikte bir çalışma başlattı. Bu çalışmada şişmanlığın nedenleri araştırıldı ve nedenler aralarında sanılanın aksine hareketsizliğin şişmanlığa yol açmadığı kanısına varıldı. Şişmanlık nedenleri aralarında öncelikli olarak kişinin ihtiyacı olan kalori miktarının üstüne çıkılması öne sürüldü.

Aşır kilo alma nedenleri aralarında yemeklerdeki büyük porsiyonların da etkisi bulunuyor. Tüketilen besin miktarının artı olması kilo sorunu ile birebir örtüşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.