Sigaranın sebep olduğu hastalıklar

Bağımlılık!

Nikotin maddesi ile birlikte gelen bağımlılık, tıpkı eroin bağımlılığı gibi tüketilmediği sürece psikolojik sorunlara neden olabilecek şekildedir.

Sırt ve Bel Ağrıları!

Belinizle veya sırtınızla ilgili bir rahatsızlığınız mevcutsa sigara tükettiğiniz sürece tedavilerinin tamamlanması mümkün değildir. Ayrıca sigaranın omurilik disklerini zayıflatan yapısı, durumu daha da olumsuz hale getirebilir.

İlaca Karşı Bağışıklık!

Bağışıklık denildiğinde olumlu şeyler akla geliyor olmalı. Fakat bu bağışıklık ilaçlara karşı olduğu takdirde ilaç tedavisinin mümkün olmadığı anlamına gelir. Sigara tüketimine devam ettiğiniz takdirde daha büyük dozda ilaçlar kullanmaktan başka bir çareniz olmayacak.

Erken Yaşlanma!

Normalinden çok daha erken bir sürede derinin yapısının bozulması ve kırışıklıkların ortaya çıkmasının en olağan nedeni, sigara tüketimidir.

İyileşme Zorluğu!

Sigara içen kimselerin bir başka şikayeti de yaraların geç kapanmasıdır.

Bu olumsuzluklardan herhangi biri sigara tüketmediğiniz halde bünyenizde mevcut ise herhangi bir sağlık sitesi üzerinden hastalıklar ve tedavileri kategorilerini incelemeniz ve olağan bitkisel tedavi yöntemlerini araştırmanız gerekebilir. Ayrıca sitemizin arama fonksiyonundan yararlanarak da benzer yayınlara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.