Romatizma Küçük Büyük Demeden Herkesi Etkiliyor

romatizma her kesimden her yaştan her milletten insanda olan bilindik bir hastalıktır. halk arasında romatizma soğuk ve nemli havalarda çıkarmıs diye bilinir.
ama  romatizmal hastalıklar, sadece ağrı değil, hareket kısıtlılığı, eklem şişliği ve kızarıklık ile seyreden ve eklem dışı birçok organı tutabilen bir grup hastalığı ifade eder.
bu hastalığı yenmek için balık yağı  C ve D vitaminleri  kemik ve kas hastalıklarında iyileşmesi için en etkili yöntemdir.
Romatizma En çok yaşlılık hastalığı bilinmesine rağmen artık gençlerde’de  ve hatta çocuklarda görünmeye başladı romatizma hastalığı her mevsimde ortaya çıkabilen romatizma pek çok türü olan romatizma, önlem alınmadığında ölümlere neden olabiliyor.

Romatizma Çeşitleri Nedir Bu Konu Hakkındada Bilgi Verelim

Kireçlenmeler, iltihabi eklem hastalıkları, bel fıtıkları, kemik erimesi, özellikle eklemleri tutmakla beraber diğer organları da etkileyebilen ve nadiren eklemleri tutan, çoğunlukla diğer organların hastalıkları olmak üzere geniş bir hastalık spektrumu romatizmal hastalıklar başlığı altında değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.