Omurgasındaki kurşun, 10 yıl sonra çıkarıldı

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliğinin açıklamasına göre, İstanbul’da 2005 yılında silahlı saldırıya uğrayıp boynundan yaralanan Mehmet Arslan‘ın omurgasına isabet eden kurşun çıkartılamadı.

Olayın ardından felç kalan Arslan, gördüğü tedavilerle yatağa bağımlılıktan kurtularak oturabilir hale geldi. Ancak 1 ay önce tekrar kollarını kullanamamaya başladı.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniğine başvuran Arslan’ın omurgasındaki kurşun, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Osman Fikret Sönmez ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonla alındı.

“AYAKKABILARIMI BAĞLAYABİLDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

6,5 saat süren ameliyatın ardından kollarını yeniden kullanmaya başlayan Arslan, “Ayakkabılarımı kendim bağlayabildiğim için çok mutluyum. 10 yıl vücudumdaki kurşunla yaşamak zorunda kaldım. Bundan sonra fizik tedavi göreceğim. Beni bu dertten kurtaran doktoruma, çok teşekkür ederim” diye konuştu.

3 PARÇA OLAN KURŞUNU KEMİK YAPILARINDAN AYIRDILAR

Operasyonu gerçekleştiren Doç. Dr. Sönmez ise omuriliğin yanına saplı halde bulunan 3 parçaya ayrılmış kurşunu kemik yapılarından ayırıp çıkardıklarını aktararak, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.