nemlendirici kremli kadın

Nemlendirici seçerken dikkat edilmesi gerekenler

nemlendirici kremli kadın

Nemlendirici kozmetik ürünleri artık herkesin kullandığı ürünler haline geldi. Güneş ışınları eskisi kadar yararlı değil bizim için. Bütün canlılar için gerekli olan enerjinin kaynağı olan güneş ozon tabakasının gün geçtikçe daha da incelmesi nedeniyle bir nevi tehdit unsuru haline dönüşmüştür.

Yeryüzüne ulaşan ultraviyole ışınlarının radyasyon miktarı artmıştır. Önceden sadece UVA ve UVB ışınları ulaşırken bir de UVC ışınları da ulaşmaya başladı. UVA kısa dalga boylu bir ışındır, cildin kırışmasına ve erken yaşlanmasına neden olurken; UVB ve UVC ışınları ise deri kanserine neden olmaktadır. Bu nedenle sadece tatile gittiğimiz zamanlarda güneşlenirken değil, günün her anında güneş ışınlarından korunmaya çalışmamız büyük önem taşımaktadır. Özellikle güneş ışınlarına yaz-kış maruz kalan cildimiz için kullandığımız nemlendirici kremler, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu özellik içermesi gerekmektedir. Nemlendirici maddelerin önemi burada devreye girmektedir.

EN AZ KAÇ FAKTÖR İÇEREN NEMLENDİRİCİ KULLANMALIYIZ?

Kullandığını nemlendirici en az SPF 30+ faktörlü olmalıdır. SPF (Sun Protection Factör) bir rakamla belirtilen bu özellik cildinizi güneşin zararlı ışınlarına koruyucu özellik gösterir(En çok da UVB’ ye karşı). Günlük nemlendirici olarak kullanacağımız kremler; kokusuz, parfümsüz, nonallerjik ve en az SPF 30+ faktörlü olmalıdır.
SPF ÖZELLİĞİ OLMAYAN NEMLEMDİRİCİ CİLT LEKELERİNE NEDEN OLUR MU?
Nemlendirici Krem

Güneş ışınlarını istenmeyen etkileri arasında yer alan cilt lekelerine neden olmasıdır. Güneşten gelen UV ışınları cildimizdeki canlı hücreleri tahrip eder. UV ışınlarına maruz kalan cildimizdeki hücreleri korumak için hücrelerde bulunan melanosit( derimizdeki hücrelerin pigment üretmesinden sorumlu yapı) hücreleri çoğalmaya başlar ve böylelikle deri rengimizin değişmesine (bronzlaşma) neden olur. Güneş ışınlarına maruz kalan cildin renginin değişmesi bir savunma mekanizmasıdır. Güneş ışınlarına karşı koruyucu özellik göstermeyen nemlendirici; cildimizi koruyamadığı için cilt lekelerine neden olurlar.

Özellikle güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalan; yüz, boyun, ense, göğüs, eller ve kollara dışarıya çıkmadan önce güneş koruyucu ve nemlendirici sürerek; hem cildimizin yaşlanmasını önlemiş, hem de ileri ki zamanlarda oluşabilecek cilt kanseri riskini azaltmış oluruz. Nemlendirici kremler artık herkesin hayatında olması gereken bir kozmetik ürünüdür. Nemlendirici kremler hakkında daha fazla bilgi için google’a bakınız.

Bir önceki yazımız olan Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri başlıklı makalemizde doğal Göğüs Büyütme, Göğüs Büyütme ve Göğüs Büyütme yöntemleri konuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.