Maydanoz Kürü

Özellikle limonlu maydanoz kürü ile zayıflamak mümkündür. Düzenli bir şekilde 15 gün boyunca maydanoz kürü kullanılmasıyla zayıflama sağlanabilir. Maydanozun zayıflatıcı etkisinden faydalanmak için mutlaka limonla birlikte hazırlanıp tüketilmelidir. Bu hususta limon zayıflamak için maydanoza katkı sağlar.

Limonlu maydanoz kürüyle birlikte vücuttaki fazla su atılır, yağlar yakılır ve kilo verilir. Günde bir bardak maydanoz kürü tüketilir. Fakat 15 günden fazla limonlu maydanoz kürü tüketilmemesi çok önemlidir. Yoksa yarar yerine zarar görülebilir. 15 gün kadar kullanıldıktan sonra 10 gün ara verilmeli, arkasından tüketmeye devam edilmelidir.

Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz kürü yapımı için bir demet maydanoz saplarıyla birlikte alınır, yıkanır. 1 adet limon kesilerek suyu sıkılır. Öncelikle maydanozlar saplarıyla birlikte blendırdan geçirilir ve arkasından sıkılan limon suyu ile birlikte 2 bardak su maydanozlara eklenir ve tekrar blendırdan geçirilir. Maydanozlar iyice suyunu bıraktıktan sonra maydanoz kürü tüketime hazırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.