Kuytu kalp krizi belirtileri nelerdir?

Kanda Iltihap Belirtileri Nelerdir?

Kanda İltihap Belirtileri Nelerdir?: Kan içinde belirli sayıda bakteri bulunması normaldir. Ancak bu bakterinin normalin üstüne çıkması ve akyuvar sayısında artış gözlemlenmesi kanda iltihap anlamına gelmektedir. Sebebi ise, vücudun iltihaplı olan bir bölgesinden kana bakteriler karışmasıdır.

Kanda İltihap Belirtileri Nelerdir?

Kan içinde belirli sayıda bakteri bulunması normaldir. Ancak bu bakterinin normalin üstüne çıkması ve akyuvar sayısında artış gözlemlenmesi kanda iltihap anlamına gelmektedir. Sebebi ise, vücudun iltihaplı olan bir bölgesinden kana bakteriler karışmasıdır.

Kanda iltihap olması ciddi bir sorundur ve belirtileri fark edildiği anlardan itibaren derhal tedavi edilmesi gerekir. Kanda iltihap belirtileri fark edildiği anda tedavinin uygulanması, hayat kurtarır.

Kanda iltihap oluşmasını sıcak, soğuk, çeşitli ışınlar, bakteri, virüs,mantar gibi etkenler ve antijenler tetiklemektedir. Kimi zaman iltihap normale dönse de, bazen organda bağ dokusu ortaya çıkabilir.

Kanda İltihap Belirtileri

* Kanda iltihap seviyesinin artması yorgunluğa neden olmaktadır. Hastalar dinlenir halde iken bile, yorgunluktan şikayetlenirler.

* Sürekli ortaya çıkan baş ağrısı da, kanda iltihap oranı yüksekliğine bağlıdır.

* Halsizlik şikayeti de, kanda iltihap belirtilerinden biridir.

* Ateşlenme sorunu, ağrı ve tutukluk problemlerde de kanda iltihap olmasının belirtilerinden.

* Vücudun çeşitli bölgelerinde kızarıklıklar göze çarpar.

* Eklemlerde şişlik olması da, iltihaba bağlı bir sorundur.

* Kanda iltihap seviyesi yükseldiği zaman, vücudun ısısı da artmaktadır.

* Ancak tüm bu belirtiler tek başına kanda iltihap olduğunu göstermez. Birkaçının
aynı anda görülmesi gerekir.

* Kesin olarak bu şikayetlerin kanda iltihap problemine işaret ettiğini söylemek için CRP testi uygulamasına gerek vardır.

Kanda iltihap seviyesinin ne oranda olduğunu anlamak için CRP testi uygulanmaktadır. Eğer kandaki iltihap seviyesi fazlaysa, kan damarları duvarında sorun ortaya çıkartır. Kanda iltihap nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Enfeksiyon
  • İltihabi bağırsak hastalığı
  • Lupus
  • Zatürre
  • Romatizmal ateş
  • Tüberküloz
  • Bağ doku hastalıkları
  • Bağırsak hastalıkları

Kanda İltihap Yüksekliğine Bitkisel Çözüm

Kanda iltihap yüksekliği sorunu yaşayan hastalara beyaz dut kürü önerilmektedir. Kandaki iltihabı kurutmaya beyaz dut iyi geliyor.

Beyaz dut kürü tarifi

Kaynamakta olan yarım litre su içine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu ilave edilir. Daha sonra 6 dakika daha kısık ateşte kaynamaya bırakılır. 6 dakika sonra ocaktan indirilip ılımaya bırakılır.

Suyu süzülür ve hazırlanan karışımın yarısı sabah, yarısı akşam olmak üzere aç karnına günde iki öğün içilir. Sabah ve akşam yemeklerden en az 20 dakika önce aç karnına içilmelidir. Toplamda 25 gün boyunca uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.