Kalp hastaları kırmızı et yiyebilir mi?

Kalp hastaları kırmızı et yiyebilir mi?

Kurban bayramında sağlık sorunlarınızı hiçe sayarak tükettiğiniz kurban eti önemli problemlerle karşılaşmanıza niçin olabileceği için, dikkatli ve dozunu aşmayacak şekilde kurban eti tüketmelisiniz. Yürek hastalığı, şeker hastalığı, kolesterol hastalığı ve yüksek kan basıncı hastalığı laf konusu ise kurban etinden muhtemel mertebe uzakta durulmalıdır. Ama hiç yenmeyecek diye bir kuralda değil.

Kalp hastaları kırmızı et yiyebilir fakat tadımlık elde etmek şartıyla. Sağlıklı bir kişi gibi oturup tıka basa kırmızı et ile karnınızı beslemek ciddi problemlerin husule gelmesine yol açar muhakkak unutmayın. Kalp hastaları kırmızı et tüketimine dikkat etmezlerse yürek krizi geçirme ihtimalleri bile vardır. Uzmanlar yürek hastalarına daha çok balık eti ve tavuk eti yani beyaz et tüketmeyi öğüt ediyor. Ama bunlarında derisi küskün olmalıdır.

Besin alışkanlığına uyarı eden kalp hastaları daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilirler. Kurban bayramında da mutlaka yağsız kırmızı et tüketilmeli ve fazla artı kurban eti yenmemeli. Kurban etinin yanına asitli ve gazlı içeceklerden uzakta durulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.