Hastalıkları teşhis edilemeyen aileye nihayet yardım eli uzandı

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Fethullah Kayan, Mardin‘in Derik ilçesinde yaşayan ve teşhis konulamayan hastalıkla mücadele eden Ayhan ailesine yardım için harekete geçti.

Kayan, Harmanlı köyünde yaşayan ve 9 bireyinin 7’sinde, yaklaşık 3 ay önce belden aşağı kısımlarında yüksek ateş ve yanma şikayeti başlayan 4 gün önce de 15 yaşındaki kızları Gamze’yi kaybeden Ayhan ailesini ziyaret etti. Kayhan, ailenin yaşadığı sorunu medyadan takip ettiğini söyledi.

“KRONİK ENFEKSİYON VEYA AĞIR METAL ZEHİRLENMESİ OLABİLİR”

Ayhan ailesini hastanede tedavi edeceklerini ifade eden Kayan, “Ağır metal zehirlenmesi şüphesi ve kronik enfeksiyon üzerinde duruyoruz. Hastalığın teşhisi için diğer uzman doktorlarla multidisipliner bir yaklaşımla değerlendirme yapıp, hastalara ileri tetkik ve tedavi yapacağız” dedi.

Kayan, ailenin sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirerek, gerekmesi halinde aileyi daha ileri merkezlere de sevk edileceklerini aktardı.

“GAMZE’Mİ KAYBETTİM, DİĞER ÇOCUKLARIMI KAYBETMEK İSTEMİYORUM”

Baba Süleyman Ayhan ise amansız hastalıktan dolayı kızını kaybettiğini, 5 çocuğunun daha aynı hastalığı taşıdığını hatırlattı.

Başhekim Kayan’a özveri ile köye gelerek kendileriyle ilgilendiği için teşekkür eden Ayhan, “Sevinçten ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Gamze’mi kaybettim diğer çocuklarımı kaybetmek istemiyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.