Haberden etkilendi, 4 kişinin umudu oldu

Televizyondaki haberi görüp organlarının bağışlanmasını isteyen 11 yaşındaki Ahmet Efe, bu olaydan 9 gün sonra trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Küçük yaşta hayata veda eden Ahmet Efe’nin ölmeden önce organlarının bağışlanmasını istemesi ise 4 kişiye umut oldu.

Anne Necla Tütünocak

İzmir’de yaşayan Necla Tütenocak oğlunun yasını tutuyor. Tek tesellisi ise Ahmet Efe’nin organlarının başka bedenlerde yaşamaya devam etmesi.

“ANNE, BENİM DE ORGANLARIMI VER” DEDİ

Acılı anneyi organ bağışı kararına iten olay ise oldukça ilginç. Necla Tütenocak o olayı şöyle anlatıyor: “Ölmeden bir hafta önce televizyondaki gece haberlerinde, kocasına organlarını veren bir kadını Ahmet ile birlikte izliyorduk. ‘Anne benim de organlarımı ver’ dedi. Ben bu sözlerine kızdım. Ama bu kaza olunca da organlarını bağışladım.”

11 yaşındaki Ahmet Efe‘nin 2 böbreği İzmir’de, akciğeri İstanbul’da, kalbi ise Ankara’da hastalara nakledildi.

Ahmet Efe, trafik kazasında hayatını kaybetti.
Ahmet Efe, trafik kazasında hayatını kaybetti.

Anne Necla Tütünocak’ın anlattıkları bir tesadüfü daha gözler önüne seriyor. Çünkü Ahmet Efe’nin kalbi, kardeşiyle adaş olan 8 yaşındaki bir kız çocuğuna nakledildi.

“Kalbi Emine’ye gitmiş, Ahmet Efe’nin kardeşinin adı da Emine. Kalbi ona nasip oldu. O organları çocuğum istediği için bağışladım. Ne olur hangi baba aldıysa o çocukları bana göstersinler, onlara bir bayramda pantolon alsam Ahmet’i yaşatırım” diyen Necla Tütenocak, ailelerin organ bağışı konusunda daha duyarlı olmasını istiyor.