Forma girmek eğlenceli olabilir!

“Egzersize gitmek istiyorum ama vaktim yok…“ “Egzersize gidiyorum ama bir saat bile geçmek bilmiyor çok sıkılıyorum…”

Siz de bu cümleleri kuranlardansanız  o zaman hem eğleneceğiniz hem de kilo vereceğiniz  bu egzersizleri kaçırmayın

Bu tür şikayetleri çok duyunca klasik egzersiz dışında ne tür seçimler yapılabilir diye merak ettim. Ve Hillside City Club Spor Müdürü Serhat Sıdal’a danıştım. Anladım ki, son dönemlerde büyük ilgi gören, Zumba, RealRyder, KRANKcycle, Beat-it gibi egzersizler, eğlenerek spor yapmak   ve kısa zamanda önemli miktarlarda kalori yakmak için ideal seçimler.
Yaz kilolarıyla baş etmek için diyet ve egzersiz hazırlığında olanlara ilk önerimiz, önce doktor kontrolünden geçmeleri. Daha sonraysa uzman spor eğitmeni ve diyetisyenle işbirliği yapmaları.

Kısa zamanda sonuç alın

Amerika, İngiltere, Kanada, Çin, Tayvan, İtalya ve Portekiz’in de aralarında olduğu 35’ten fazla ülkede üç milyondan fazla bağımlısı olan Zumba egzersizi, son günlerin en popüler spor aktivitelerinden. Uzman eğitmen eşliğinde yapılan bir saatlik Zumba egzersiziyle 500’den fazla     kalori yakabilirsiniz. Hatta Zumba    sayesinde, 10 gün bile olmadan bir beden küçüldüğünüzü fark  edebilirsiniz.
Zumba, Latin dans ritimlerini   dinamik egzersiz hareketleriyle birleştiriyor. Bu sayede egzersizi rutin bulanlara spor yapmaları için cazip bir alternatif oluşturuyor. Zumba  sayesinde egzersiz yaptığınızı fark etmeden tüm vücudunuzu güçlendirip, şekillendirmeniz mümkün. Günümüzün bu favori egzersizi, kasları güçlendiriyor, kan basıncının kontrolüne yardımcı oluyor, vücut yağlarını azaltıyor, fiziksel görünümü, dengeyi ve duruşu geliştiriyor. Başta karın ve kalça olmak üzere tüm vücudunuzun forma girmesini sağlıyor.

KRANKcycle

Uzman bir eğitmen eşliğinde, hem ayakta hem de oturarak tek ve çift el kullanımıyla yapılan     bu egzersiz,     kasların güçlü kalmasını sağladığı gibi sporcuların performanslarının da düşmesini önlüyor. İdeal bir kardiyo egzersiz sunarken, ana kas gruplarının çalışmasına da olanak sağlıyor. Yelken, yüzme, kürek, dağcılıkla ilgilenen sporcular için de çok iyi bir egzersiz programı. Koordineli hareketler serisiyle karın kaslarını güçlendiren bu egzersiz, vücudun dengesini sağlıyor ve normal kardiyo ya da ağırlık egzersizlerinden daha iyi sonuçlar alınabilmesine yol açıyor. Kranking sırasında vücudun oksijen kullanımı arttığı için yağlar ve kaloriler daha etkin şekilde yakılıyor. KRANKcycle ile 30 dakikalık bir egzersizde 500 kalori yakabilirsiniz.

50 dakikada 650-700 kalori

Bir diğer eğlenceli spor aktivitesi ise RealRyder. RealRyder sayesinde açık alanda bisiklete biniyor gibi hissediyorsunuz. Gerçek bir bisiklet gibi yatan, dönen, eğilen ilk kondisyon bisikleti olan RealRyder, bu yönleriyle fitness dünyasının yeni trendi. Yaz mevsiminde formda görünmek için eğlenceli bir aktivite arıyorsanız, uzman bir eğitmen eşliğinde yapabileceğiniz RealRyder egzersizi, ideal bir seçim olabilir. Herhangi bir kondisyon bisikletinden çok daha rahat olan RealRyder ile, bacaklar, gövde, kardiyo, denge, iç ve temel kas gruplarını hedef alan tüm vücut egzersizleri yapılabiliyor.

Yağ yakımına yönelik bir aerobik antrenman sağlayan RealRyder ile    zihinsel rahatlama sağlayan ve herhangi bir kondisyon bisikletinden çok daha fazla eğlendiren bir dizi fiziksel egzersiz yapılabiliyor. Sola ve sağa 45 derece yatıp gerçek bir bisiklet gibi hareket ettiği için tüm temel kas gruplarını çalıştıran RealRyder, dinamik hareketliliği sayesinde kullanıcının dengesini geliştiriyor ve daha çok kalori yakılmasını sağlıyor.

Müzikal vuruş
Keyifli Latin müziği ritimleriyle kick-boxing tekniklerinin birleştirildiği Beat-it egzersizi, boks çuvalı ile çalışılabildiği gibi Beat-it Ghost adı verilen çuvalsız egzersizlerle de yapılabiliyor. İngilizce ‘vuruş’ anlamına gelen ‘beat’ kelimesinin bu egzersizdeki karşılığı ‘müzikal vuruş’. Beat-it, zayıflamak, toksinlerden arınmak, negatif enerjiyi boşaltmak, kendini koruma içgüdüsünü harekete geçirmek, ritim ve kondisyon duygusunu kazanmak için ideal bir egzersiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.