Evde dişleri bembeyaz yapmanın beş yolu

Bembeyaz dişlerinizle rahatlıkla gülmek istiyorsanız ev yapımı yöntemlerle dişlerinizi kolaylıkla beyazlatabilirsiniz. İşte dişleri bembeyaz yapmanın beş kolay yolu

Dişlerinizi evinizdeki malzemelerle kolaylıkla bembeyaz yapabilirsiniz. Peki dişleri evde beyazlatmak için neler kullanmalısınız? Hangi yöntemlerde dişler bembeyaz olur? İşte dişleri bembeyaz yapmanın pratik yolları

MUZ KABUĞU

Muz kabuğunun iç kısmı potasyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller açısından oldukça zengindir. Bu mineraller diş minesi tarafından emilir ve beyazlatıcı etki gösterir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun içini dişlerinize sürün ve 3 dakika bekletin. Ardından iyice durulayın.

AKTİF KARBON

Son zamanların çılgınlarından biri de aktif karbon ile diş beyazlatma furyası. New Jersey’li diş hekimi Joseph Banker, aktif karbonun diş beyazlatmada inanılmaz etkili olduğunu belirtiyor. Az miktarda aktif karbon ve suyu karıştırıp dişleri fırçalarsanız beyazlatma etkisini göreceğinizi iddia ediyor. Tabii ki ağzınızı karbon tamamen gidene kadar durulamak ve asla yutmamak gerekiyor.

ÇİLEK MACUNU

Çilek, malik asit içerir. Bu asit, kahve, şarap ve çay lekelerine karşı muhteşem bir etkiye sahiptir. 2 çileği ezin ve karbonat ile karıştırıp 5-7 dakika dişlerinizi fırçalayın. Her gün kullanmamanızı öneririz.

ELMA SİRKESİ GARGARASI

Seyreltilmiş elma sirkesinin dişlerde inanılmaz bir etkisi olduğu söylenir. 3 ölçek su ve 1 ölçek sirkeyi karıştırıp gargara olarak kullanabilirsiniz.

OKSİJENLİ SU VE KARBONAT

Oksijenli su ve karbonat evde diş beyazlatma yöntemlerinin en sık kullanılanıdır. Macun kıvamına gelene kadar her iki maddeden de karıştırın ve diş fırçanız ile her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Ancak bu karışımı 3-5 gün kullandıktan sonra tekrar kullanmak için 6 ay kadar beklemelisiniz. Aşındırıcı madde olan bu iki malzeme dişlerinize zarar verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.