Erkeklerde En Çok Burun Ameliyatı Oluyor

Burun estetiği Türkiye’de en sık olarak yapılan estetik ameliyat. Estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda akla daha çok kadınlar geliyor. Yüz ve vücutla ilgili diğer estetik ameliyatlar için bu durum geçerli. Ancak burun söz konusun olduğu zaman bu durum değişiyor… Çünkü burun estetiği yaptıran hastalara baktığımızda erkek kadın oranı neredeyse eşit olarak karşımıza çıkıyor. Detayları Op.Dr Emre İlhan anlatıyor.

ERKEKLER DE ÇOK SIK BURUN ESTETİĞİ YAPTIRIYOR

Her şeyden önce burun, nefes almayı sağlayan ve insan sağlığı ile birebir ilişkili olan bir organ. Bunun yanında dış görünüm açısından da çok ön planda. Burun şekli kişinin ifadesini çok ciddi oranda değiştirebiliyor. Örnek olarak kemerli ve ucu sarkık bir burun kişiyi yorgun, gergin ya da müşkülpesent gösterebiliyor.

Burun estetiği için başvuran hastalarımın yaklaşık yüzde 25’i sadece burun tıkanıklığı, yüzde 25’i sadece estetik nedenlerle ve yüzde 50’si hem fonksiyonel hem de estetik nedenlerle başvuruyor.

Erkek hastaya burun estetiği yaparken bence en çok dikkat edilmesi gereken nokta erkeğe kadın burnu yapmamak. Çünkü erkek ve kadında güzellik kavramı çok farklı. Kadın hastalarda, burun sırtını çok hafif kavisli, burun ucunun dudakla yaptığı açıyı 90 derecenin üzerinde yapmaya çalışıyoruz. Kısacası çok hafif oyuk ve kalkık olan burun ideal kadın burnudur diyebiliriz.

İdeal erkek burnunun özelliklerine gelirsek;

Burun sırtı dümdüz olmalı, oyuk olmamalıdır. Burun ucunun dudakla yaptığı açı 90 derece olmalıdır. Daha kalkık olduğu zaman erkeğe kadınsı bir hava verir. Erkek hastaya erkeksi yüz özelliklerini koruyacak şekilde ancak eğrilik, kemer, burun ucu sarkıklığı düzeltilmiş bir burun yapmaya çalışıyoruz.

Bitkisel Tedavi, İbrahim Gökçek, Bitkisel Ürünler, Gökçek Gıda İlaç, şifa market 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.