estetik ameliyatlı erkek

Erkekler neden estetik yaptırır?

estetik ameliyatlı erkek

Estetik Cerrah Opr. Abdullah Etöz, estetik cerrahinin erkekler arasında bu kadar popüler olmasının nedenini, günümüzde mesleki başarının genç ve dinamik bir görünümle özdeşleşmesi olarak açıklıyor

Erkeklerin çalışma hayatındaki rekabette kariyerlerine destek verebileceğine inandıkları için estetik uygulamalara yöneldiklerini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Abdullah Etöz, böyle bir yenilenme sürecinden geçmenin hiç de fena bir fikir olmadığını söylüyor.

İNATÇI YAĞLARA LIPOSUCTION

Erkek vücudunda yağın depolandığı bölgelerin kadınlara göre farklı bir yerleşime sahip olduğunu vurgulayan Etöz, erkeklerin tercih ettiği estetik uygulamaları ise şöyle anlatıyor: “Özellikle kilo verilse de yok olmayan, karın ve gövdenin her iki yanındaki yağ kitleleri için ideal çözüm liposuctiondır. Böylelikle kısa bir süre içinde uzun ve yorucu bir spor programından elde edilebilecek sonuçlara ulaşmak mümkündür. Karın bölgesinin yanı sıra, yine çoğunlukla erkeklere özgü bir problem olarak karşımıza çıkan ense ve sırt bölgesindeki yağ birikiminin liposuction yöntemi ile giderilmesi de dinç bir görünüm sağlamaya yönelik sıkça uygulanan estetik girişimlerdendir.

MEME KÜÇÜLTME

Erkeklerde meme büyümesi iki dönemde gözlenir. Birincisi çocukluktan gençlik dönemine geçiş sırasında meme dokusunun artışı ile karakterizedir. İkincisi ise daha ileri yaşlarda, vücut kitlesindeki artışa paralel meme yağ dokusunun artışına bağlı olarak gözlenir. Gençlik döneminde gözlenen meme büyümesi, delikanlılık çağındaki erkeğin ruh sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabiliyor.

Yine ileri yaşlarda, kişiyi dinç ve erkeksi bir vücuttan uzaklaştıran bu durum kendine güveni azaltarak, sosyal ve iş yaşantısında çekimserliklere neden olabiliyor. Meme küçültme operasyonlarının birçoğu yağ emme yöntemi ile herhangi bir iz bırakmadan gerçekleştirilebilirken, özellikle gençlik döneminde meme dokusunun artışına bağlı büyümelere yönelik operasyonlar, meme başı etrafından yapılan ve ilerleyen dönemlerde kaybolarak fark edilmez hale gelen küçük kesilerle gerçekleştiriliyor.

GÖĞÜS VE BALDIR PROTEZLERİ

Tamamen erkeğe özgü estetik girişimler arasında yer alan uygulamalardır. Vücutla uyumlu ve izsiz yöntemlerle yerleştirilebilen özel göğüs protezleri ile aylarca vücut geliştirme salonlarında ter dökmüş gibi bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Ayrıca, çok ince bacaklara sahip ve bundan rahatsızlık duyan erkeklere, baldır bölgesine uygulanan protezlerle daha atletik bir görünüm kazandırılabilmektedir.

BURUN ESTETİĞİ

Erkek burnu, kadın burnundan estetik ve anatomik olarak belirgin farklılıklar gösterir. Bu nedenle erkeğe yönelik bir burun düzeltme operasyonu, bu farkları göz önünde bulunduran ve uygun teknikleri kullanan bir estetik cerrah tarafından yapıldığı zaman başarılı olacaktır. Örneğin, kadına hoş ve sevimli bir ifade veren hafifçe kalkık bir burun, erkekte kadınsı ve itici durabilir. Ancak bu özellikler göz önünde bulundurularak titizlikle gerçekleştirilmiş bir burun operasyonu, erkek yüzünde oldukça olumlu sonuçlar yaratabilir.

YÜZ GENÇLEŞTİRME

Yaşla birlikte yüzün yağ dağılımı değişir. Avurt bölgesindeki yağlarda belirgin bir erime gözlemlenirken, çene altı ve boyun bölgesinde yağ ve deri fazlalığı belirgin bir hale gelir. İşte değişen bu dengeyi yerine koyabilmek için fazlalık olan bölgelerdeki yağ ve deriyi çeşitli yöntemlerle toparlamak, eriyerek yaşlı bir görünüme neden olan yağları ise yine vücuttaki depolardan yenilemek yoluyla yüzde gençleşme sağlamak mümkündür. Yanı sıra göz ve ağız çevresi kırışıklıkları ile göz kapaklarındaki düşme ve torbalanmalar, yaş henüz çok ilerlemeden yapılacak basit müdahalelerle düzeltilerek erkek estetiğinde yüz güldürücü sonuçlar elde edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.