Doktorlar “1 saat bile yaşamaz” dedi, yürüyerek hastaneden çıktı

40 yaşındaki Asiye Yardımcı, geçtiğimiz mayıs ayında 6. kattaki evlerinin balkonundan kızıyla telefonda konuştuğu sırada düştü. İkinci katın balkonuna çarpan Yardımcı, bilinci kapalı şekilde kaldırıldığı hastanede bir süre yoğun bakım servisinde tedavi gördü. Omuriliğinde zedelenme, sağ bacağında kısmi felç olduğu belirlenen Yardımcı, yaklaşık 3 ay süren tedavinin ardından hayata tutundu.

“AĞRI NEDENİYLE 30 SANİYE BİLE OTURAMIYORDU”

Hastanın tedavi gördüğü özel hastanedeki doktoru fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Dr. Osman Tüfekçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yardımcı’nın 6. kattan düşmesine rağmen vücudunda kırık ve çıkık bulunmadığını söyledi.

Hastanın omuriliğinde hasar, karnında da düşmenin şiddetine bağlı fıtık oluştuğunu anlatan Tüfekçi, “Karnında, sırtında ve vücudunun birkaç yerinde büyük hematomları, kanama odakları vardı. Ağrıdan dolayı 30 saniye bile oturamıyordu ama Asiye hanım çok azimli ve yaşama sevinci bulunan biri. Yaklaşık 1,5 ay çalıştık ve şimdi hastamız yürüyebiliyor, merdiven çıkıp inebiliyor” diye konuştu.

Asiye Yardımcı ise olayla ilgili fazla bir şey hatırlamadığını, balkonda telefonla konuşurken baş dönmesi yaşadığını, daha sonra gözünü hastanede açtığını ifade etti.

“DOKTORLAR YAŞAMAMI DA AYAĞA KALKMAMI DA MUCİZE OLARAK GÖRÜYOR”

Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakımda bir süre kaldıktan sonra başka bir hastaneye sevk edildiğini anlatan Yardımcı, şunları kaydetti:

“İlk tedavi gördüğüm hastanede kımıldayamıyordum bile. Yakınlarıma ‘1 saat bile yaşamaz’ demişler. Ardından sevk edildiğim Beyhekim Devlet Hastanesinde de bir süre tedavi gördükten sonra bu hastaneye geldim. Burada doktorlarımın ilgi ve desteğiyle yaklaşık 1,5 süren fizik tedavinin ardından ayağa kalktım. Doktorlar ve yakınlarım, yaşamamı ve ayağa kalkmamı mucize olarak görüyor. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.