Çörek Otunun Faydaları ve Çörek Otu İle Zayıflama

itkilerle tedavi uzmanı Dr. Ömer Coşkun, Ömer Çelakıl ile Hayatın Şifreleri programında çörek otunun faydalarını anlatıyor. Tip 1 diyabetli fareler üzerinde yaptıkları deneyde olumlu sonuçlar almış. Peygamber Efendimizin tavsiye ettiği çörek otunun ülser üzerinde de çok büyük faydaları olduğunu, deneysel olarak felç ve şeker hastalığı oluşturulmuş fareler üzerinde inanılmaz sonuçlara ulaşıldığını belirtiyor . Ayrıca Coşkun çörek otunun bugün kanserde dahi tedavi edici olarak kullanılabileceğini ve bunun sırrının çörek otunun hücreleri yenilediğinde saklı olduğunu söylüyor.

Kendisinin de çörek otuyla tanışmadan önce obez bir insan olduğunu ve çörek otuyla zayıfladığını anlatıyor. Yağ yakıcı özelliği olan çörek otunun kullanım yöntemine çok çok dikkat edilmesi gerektiğini özellikle aç karnına tüketilmesi gerektiğini söyleyen Ömer Coşkun birde zayıflamak için özel bir kür tavsiyesinde bulunuyor.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit ise Doktorum programında çörek otunun sağlık konusunda çok iddialı bir bitki olduğundan ve dört mevsim, her zaman tüketilebileceğinden bahsediyor.
Bitki Bilimci İbrahim Gökçek ise çörek otunun yapılan klinik çalışmalar sonucunda alerjiyi iyileştirdiğinden bahsediyor. Çörek otunun kortizon ilacı ile aynı etkiyi gösterdiğini ancak kortizon gibi vücuda zarar vermeden tedavi ettiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.