Burnunuzdan kıl aldırmayın

Burnunuzdan kıl aldırmayın

DİYARBAKIR (İHA) – Akademi Kulak Burun Boğaz Hastanesi doktoru Hüseyin Demir, burun kıllarının insan vücudunda önemli bir yeri olduğunu belirterek, burun kıllarını aldıran kişilerde akciğer hastalıklarının oluşabileceğini söyledi.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde burunlarındaki kılları aldıranların yoğunlukta olduğunu ifade eden Dr. Demir, “Burun yoluyla alınan hava içerisindeki toz ve partiküller, burun kılları tarafından tutulur ve hava nemlendirilir. Böylelikle akciğerlere mümkün olan en temiz hava ulaşmış olur.

Böylelikle solunum yoluyla aldığımız nefes, akciğerlerimize daha temiz gitmiş olur. Ancak bölgemizde bulunan berber, kuaför veya güzellik merkezlerinde burun içinde bulunan kıllar temizleniyor. Burun içindeki kıllar olmayınca hava direkt akciğere gittiği için mikroplar da direkt süzgeçten geçmeden akciğere gidiyor. Burun kılları alındığı zaman burun bölgesinde enfeksiyonlara yol açabilir” dedi.
Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir’i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonikmide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.